Dzimšanas dienu nosvinējis pasaulē vecākais cilvēks

1 komentārs
Dzimšanas dienu nosvinējis pasaulē vecākais cilvēks
Foto: AFP/ LETA

Gluži kā kinodīva – žurnālistu ielenkumā – itāliete Emma Morāno 29. novembrī aizvadījusi savu 117. dzimšanas dienu. Ne velti viņai pievērsta šāda uzmanība – Emma ir pasaules vecākais cilvēks, turklāt ir savs ”mūžīgās jaunības” noslēpums.

Itālijā dzīvojošā dzīvesspara pilnā Emma Morāno ir dzimusi 1899. gadā. Viņa tiek uzskatīta par pasaules vecāko cilvēku. Ilgās dzīves laikā, kas aptver trīs simtgades, viņa pieredzējusi abus Pasaules karus un vairāk nekā 90 Itālijas valdību nomaiņu.

Līdzās žurnālistiem Emmu sveikt bija ieradušies draugi, kaimiņi un ārsts. Visi viņas radinieki diemžēl jau ir aizsaulē.

Kā jau dzimšanas dienā pienākas, gaviļniecei tika pasniegta liela torte. Tiesa, 117 svecīšu vietā sagādāta viena liela svece ar kundzes gadu skaitu.

Patiesībā dzimšanas dienas tortei līdzīgi saldumi Emmas ikdienas ēdienkartē neparādās gandrīz nekad. Viņas jaunības un skaistuma saglabāšanas noslēpums ir strikta diēta. Dienā kundze atļaujas apēst tikai divas jēlas olas, un tas arī viss. Pirms dažiem gadiem Emma atļāvusies apēst trīs olas – divas jēlas un vienu ceptu, taču, kļūstot vecāka, pieņēmusi stingrākus ierobežojumus.

Par Emmas ilgdzīvošanas noslēpumu uzskata regulāru vienu un to pašu lietu atkārtošanu… un lielu patiku uz olām.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl