Komentāri
Dvēseļu puteņa komandu filmēšanas laukumā pārsteidz īsts vilks
Publicitātes foto

Uzsākot mākslas filmas Dvēseļu putenis sagatavošanās darbus un uzņemot ainas purvā, aktieru sastāvam piepulcējies arī īsts vilks.

Topošās spēlfilmas Dvēseļu putenis komanda režisora Dzintara Dreiberga vadībā Ādažu poligonā ir veikusi pirmās filmēšanas proves kaujas ainu epizodēm. Kara laika ierakumi, vide, gaisma, ieroču trokšņi, tā laika apģērbi un rekvizīti ir ļoti svarīgi nosacījumi, no kuriem atkarīgs, vai filma tās skatītājiem liks elpot tādā ritmā, kādā pukstēja latviešu strēlnieku sirdis Pirmā Pasaules kara laikā, norāda studijas KULTFILMA pārstāve Krista Sondore.

Iesaistītie Latvijas jaunsargi, nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un aktieri pirmie izdzīvoja kara laika realitāti mākslas filmas Dvēseļu putenis uzsāktajos sagatavošanās darbos un brida un gūlās pavasara drēgnajos purva ūdeņos filmas režisora Dz. Dreiberga un operatora Valda Celmiņa vadībā.

Dz. Dreibergs atzīst, ka filmas kara ainas ir vienas no tehniski sarežģītākajām un atbildīgākajām filmas epizodēm, izceļot latviešu strēlnieku drosmi un vēlmi cīnīties par neatkarīgu valsti. Lai radītu nepieciešamo noskaņu, kadram ir jābūt izplānotam līdz sekundes simtdaļai un komandai jāstrādā ciešā tandēmā, it īpaši, ja kadrā tiek izmantota pirotehnika, ieroči, piedalās daudz aktieri, skatu dalībnieki, kā arī meža dzīvnieki, tostarp īsts vilks.

Pirmie filmēšanas sagatavošanās darbi kaujas ainu epizodēm ir nepieciešami, lai izveidotu mākslas filmas Dvēseļu putenis pirmo materiālu, kas vērienīgajam vēstures projektam palīdzētu piesaistīt partneru un kopproducentu uzmanību un investīcijas. To plānots pabeigt līdz šī gada vasaras sākumam.

Galvenais mērķis, uzņemot mākslas filmu Dvēseļu putenis pēc rakstnieka Aleksandra Grīna autordarba motīviem, ir izstāstīt vēsturiski nozīmīgu, personīgu stāstu mūsdienu kino valodā. No gandrīz 800 lapaspušu romāna iecerēts izveidot filmu, kas attēlo galvenā varoņa pieredzi Pirmā pasaules kara laikā, aizvedot līdz apziņai par neatkarīgas valsts ideju. Veidojot filmu, iecerēts maksimāli saglabāt Grīna spilgto, poētisko un dokumentāli precīzo valodu.

2013. gada nogalē Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija 2014. gada valsts budžetam iesniedza priekšlikumu atvēlēt 1,335 miljonus eiro filmas Dvēseļu Putenis veidošanai, no kuras ir saņemti pirmie 200 000 eiro filmas ražošanas uzsākšanai. Projekta realizāciju no studijas FORMA šī gada sākumā pārņēma Dz. Dreiberga studija KULTFILMA.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl