Durvis vēris Čārlija Čaplina muzejs

Komentāri
Durvis vēris Čārlija Čaplina muzejs
Foto: EPA/ LETA

Atklāts Čārlija Čaplina muzejs ar interaktīvu izstādi, kurā attēlota leģendārā kino aktiera dzīve un darba gaitas. Muzejs atrodas Šveicē līdzās muižai, kur Čaplins pavadīja sava mūža nogali.

Muzejs Čaplina pasaule atklāts pēc 15 gadus ilgiem sagatavošanas darbiem. Tas atrodas nelielā Šveices pilsētā Vevē Ženēvas ezera krastā. Muzejs ar interaktīvo izstādi, kas veltīta britu kino leģendas Čārlija Čaplina dzīvei un karjerai, izveidots 14 hektāru lielā parkā. Šajā īpašumā ir muiža, kur Čaplins ar sievu un astoņiem bērniem pavadīja sava mūža pēdējos 25 gadus.

1950. gados viņi bija spiesti pamest ASV, jo Čaplins vairījās no politiskās vajāšanas. Viņš tika turēts aizdomās par komunistisko ideju atbalstīšanu. Čaplins nomira 1977. gadā 88 gadu vecumā.

Foto

Muzejs tapis ar Čaplina bērnu atbalstu. Ar ideju par muzeju viņi tika iepazīstināti jau 2000. gadā. Taču viss nenotika tik raiti, kā bija cerēts. Pieci gadi tika pavadīti, tiesājoties ar kaimiņiem, kuri iebilda pret muzeja celšanu. Vēl septiņi gadi bija nepieciešami, lai saņemtu būvatļauju.

“Šveice mums iemācīja būt pacietīgiem,” saka muzeja veidotāji. Čaplina izstādi viņi ir papildinājuši arī ar vairākām vaska figūrām – aplūkojams ne vien aktieris, bet arī viņa ģimene, draugi un Čaplinam nozīmīgi cilvēki, piemēram, Alberts Einšteins.

Foto: Čārlijs Čaplins dzīvē un kino

Lasi vēl