Komentāri

Ļoti strauji tuvojamies tam, ka ikviens no mums varēs lidot uz darbu vai citās savās ikdienas gaitās. Ja to, protams, atzīs par drošu esam, taču pasaulē jau notiek reāli “hoverbordu” jeb lidojošu dēļu testi. Lūk, viens no populārākajiem, par kuru raksta populārais tehnoloģiju portāls “The Verge”.

Firma un “dēļa” nosaukums ir burtisks tulkojums – “lidojošais dēlis”, un šī uzņēmuma vadītājs ir Frenkijs Zapata, kurš pats arī izmēģina savu diženo veikumu. Pirmo reālo testu viņš veica tikai šogad martā, taču publiski atrādījās aprīļa beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Viņš intervijā “The Verge” norāda, ka bez treniņa ar šādu transportlīdzekli braukt ir aizliegts un pat nav iespējams. “Nepieciešamas 50-100 stundu ilgs treniņš, lai paceltos gaisā,” komentē Zapata. Viņa izgudrojums spēj sasniegt 60-80 kilometrus stundā lielu ātrumu.

Top arī citāda versija, kurā braucējam būs iespēja ne tikai stāvēt uz tā, bet pat apsēsties, taču plašāka informācija pagaidām nav pieejama, jo tas vēl nav patentēts, kā arī notiek izstrādē pie jaunākās “lidojošā dēļa” izstrādes. Līdz šim veikumam Zapata ar komandu strādājis aptuveni četrus gadus.

Video

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl