Komentāri
Drīkst lidot uz slotas, pazūd ezers, cīņas ar ASV desantniekiem – raibas lietas valstī!
Foto: LETA

Šis gads sākās ar naudas maiņu, bet tāpēc jau netiek aizmirsts lats. Par piemiņu latam Viļānos nosaukta iela. Apkārtējie iedzīvotāji par ielas jauno nosaukumu bija priecīgi un cer, ka par godu latam to beidzot arī noasfaltēs. ”Te vasarā putekļi, par putekļu ielu saucām. Te bija viss noputējis,” saka Viļānu iedzīvotāja Irēna.

Šogad piedzīvojām kā Siguldas novadā pazuda Linezers. Tā kā ezeram nav ne ietekošu ne iztekošu upju pētnieki uzskata, ka tur darbojas ūdens rijējs, – kas ir pazemes plaisas. Novērojumi liecina, ka šāda ezera pazušana atkārtojas ik pēc aptuveni desmit gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pāri Latvijai ar kājām. Šādā veidā Latviju iepazīt izvēlējās kāds franču fotogrāfs, kurš šķērsojot Latviju trenējas līdzīgam pārgājienam pār Krieviju. Savu ceļojumu viņš uzsāka septītajā februārī Liepājā un pāris nedēļu laikā jau paspēja nonākt Latgalē.

Latvija ir robotikas lielvalsts  – šogad komanda no mūsu valsts aizstāvēja savu robotikas lielvalsts statusu. Mūsu valsts jaunie konstruktori ieņēmuši pirmās piecas pozīcijas Eiropas lielākajās robotikas sacensībās Austrijā. Ikviens ir dzirdējis par putekļu sūcēju, kas pats iztīra visu māju. Kaut kas līdzīgs ir arī šiem robotiem, kuri cīnās ringā.

Vēl spraigāka cīņa pavasarī risinājās starp ASV gaisa desanta kareivjiem un citiem stipro skrējiena dalībniekiem. 33 šķēršļi 10 kilometru distancē, amerikāņi centās, cik varēja, bet netika pat 300 labāko vidū. Apsteigt profesionālas kaujas mašīnas katram latvietim, bija papildus motivācija. Tikai pēc tam, kad gaisā parādījās aizdomīgs helikopters, finišā parādījās arī pirmie desantnieki.

Vasarā Rīgas sienas kļuva par mākslas darbiem. Rīga kā neskarts audekls – grafiti festivāls. Tomēr atsevišķi dalībnieki savu darbu par grafiti nesauca, jo nebija jāmūk no policijas.

Citi meistari savu vairāku gadu veikumu beidzot atrādīja plašākai publikai. Ekskluzīvs kuģošanas līdzeklis – pirmais šāds 14 metrus garš katamarāns, kas kuģu būvētavā Engurē būvēts gandrīz divus gadus, tika izrādīts Rīgā.

Savukārt kādam jūras mīļotājam izdevās tikt pie vērtīga zoba. Aptuveni kilometru no krasta, zemūdens medību laikā, piecu metru dziļumā tika uziets prāvs mamuta zobs. Atradējs tūkstošiem gadus seno fosiliju nodeva dabas muzejam.

Tikmēr Rīgas jūras līča pludmale – Roņu sala jau kļūst par ierastu maršrutu. Tikai atšķiras veids kā sportisti to pieveic. Gustavs Zālītis pirmais no Latvijas – Kolkas raga – aizpeldēja uz Roņu salu. Teju četrdesmit kilometrus garo peldējumu 22 gadus vecais Gustavs veica 12 stundās un 45 minūtēs. ”Problēma, ka peldēju pret vēju. Ja peldētu uz otru pusi būtu pa vējam, protams, vieglāk, saglabātos vilnis, bet nebūtu pretestība, tad strādātu manā labā, šoreiz es cīnījos pret viņu,” tā Gustavs.

Citviet Latvijā, kur nav tik plaši ūdeņi turpmāk drīkstēs lidot uz slotas – precīzāk šogad tika dota visa vaļa raganām. Krimuldas novada dome izmainot pašvaldības saistošos noteikumos oficiāli atļāva burties. Krimuldas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Elīna Veidemane: ”Es ticu, ka katrā sievietē ir maza daļiņa raganas un, ja šeit vēl ir tāds nosaukums, tad mums tas vēl nāk dubultā un šis ciemats varētu būt raganu galvaspilsēta.” Kristiešiem, protams, uzreiz bija iebildumi pret jaunajiem konkurentiem.

Rīgā šogad tika atklāts pirmais Eiropas profesionālais leļļu mākslas festivāls. Tā laikā varēja redzēt dažādu valstu mākslinieku labākie darbi. Autori saka – bieži vien lelles cilvēkam ļauj izdzīvot nerealizētus sapņus un rosina fantāziju.

Piecu jaunu, pievilcīgu meiteņu komanda “Glābēju uz ūdens” Pasaules čempionātā izcīnīja augsto trešo vietu. Sacensību laikā ar piepūšamo motorlaivu viņām bija jāglābj viens vai vairāki cilvēk. Sacensības notika Francijā Vidusjūras piekrastes kūrortā. Meitenes atzīst, ka viņu sniegumā bijusi liela daļa iesācēju veiksmes, jo startēt nācies no Latvijas pludmales pilnīgi atšķirīgā situācijā.

Iespaidīgi skati bija redzami citviet pie jūras. Irbenē Izmantojot iespaidīgu celtni, nocelta nepilnas simt tonnas smaga un 32 metrus diametrā lielā kompleksa antena. Darbu laikā viegli bija iztēloties pirmo tikšanos ar citplanētiešiem.

38 kvadrātmetru liela un 1,2 tonnas smaga, ne mazāk iespaidīga savos izmēros šogad bija Latvijas dzimšanas dienas torte. Lai to pagaršotu veidojās milzīgas rindas, un cepēji aprēķinājuši, ka svētku dižkūkas pietika 12 tūkstošiem Latvijas dzimšanas dienas svinētāju.

Bet daudziem bija tik daudz enerģijas, ka pat spēja ražot elektrību. Izveidot nepārtrauktu 1137 cilvēku virkni un pievienojot spuldzi izdevās panākt, lai tā iedegas. Eksperimenta dalībnieki tagad gaida, vai viņu veikums būs reģistrēts kā jauns Ginesa grāmatas rekords.

Rīgas zoodārzs šoruden paziņoja priecīgu vēsti – tīģeru ģimenē papildinājums. Abi mazie Tors un Odins ir reto Amūras tīģeru pēcteči.

Savukārt cits iemītnieks zoodārzā nonāca no privātmājas Ragaciemā. Lācis vārdā Bargais tika konfiscēts svarcelšanas kluba prezidentam. Aivars Ritinieks gan solīja, ka cīnīsies par Bargā atgūšanu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl