“Dirty Deal Teatro” aicina uz protestiem

Komentāri
“Dirty Deal Teatro” aicina uz protestiem
Aktieri Gints Šimelis - Širmanis (no kreisās), Guna Zariņa un Armands Berģis teātra "Dirty Deal Teatro" izrādes "Laika jautājums" ģenerālmēģinājumā. (Foto: LETA)

Jau nākamnedēļ, 4.-7.augustā, Rīgas iedzīvotājus un viesus pārsteigs jauno teātra mākslinieku veidotas protesta performances par sabiedrībai nozīmīgām tēmām. Visi pasākumi norisināsies Rīgas pilsētvidē, kā arī sociālajos tīklos, un būs apmeklējami bez maksas.

Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” organizētā festivāla “Dirty Drama” ietvaros pieciem jaunajiem teātra profesionāļiem, tostarp teātra nozares studentiem, sniegta iespēja piedalīties meistardarbnīcā “Protesta māksla”. To vada amerikāņu aktīvists un profesors Lerijs Bogads (Lawrence Michael Bogad). Meistardarbnīcas gaitā katrs dalībnieks attīsta savu solodarbu – laikmetīgā mākslas valodā paustu protestu par aktuālu tēmu. Projekta uzdevums ir mudināt jaunos teātra māksliniekus veidot pilsoniski atbildīgus, sociāli aktīvus, laikmetīgus skatuves mākslas darbus un sniegt viņiem tam nepieciešamās zināšanas.

4.-7.augustā norisināsies teātra režisora Mārtiņa Eihes performance “Neizslēdz mani no mantojuma”. Viņš apņēmies veikt protestu pret Rīgas pašvaldības īpašumu izpārdošanu. Akcijas īstenošanai režisors plāno izmantot sociālos tīklus kā Facebook un Twitter un citas interneta sniegtās iespējas.

Pirmdien, 4.augustā plkst.10:00, Latviešu Strēlnieku laukumā būs iespēja novērtēt Kristīnes Vismanes performanci “Pieņemšana”. Laikmetīgās dejas horeogrāfe caur personīgiem cilvēku stāstiem vēlas vērst uzmanību uz dažādām tabu tēmām sabiedrībā – lietām, ko ikdienā noklusējam.

Otrdien, 5.augustā plkst.18:00, Rātslaukumā notiks performance “Astoņi žeperi”. Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) aktiermākslas students Toms Treinis iestāsies pret to, ka politiskie spēki aizmirsuši par tautas interesēm. Viņš sola skatītājiem un arī varas pārstāvjiem laikmetīgā veidā atgādināt par tradicionālajām vērtībām.

Trešdien, 6.augustā plkst.13:00, Kaļķu ielā starp Aspazijas bulvāri un Vaļņu ielu būs vērojama performance “Metam naudu Daugavā”. LKA teātra režijas studente Justīne Vaivode vēlas pievērst uzmanību jauniešu apsēstībai ar sociālajiem tīkliem un informācijas tehnoloģijām. Jaunā māksliniece iecerējusi parādīt, ka var arī citādi.

Ceturtdien, 7.augustā plkst.18:00, pie 1905.gada pieminekļa notiks Valtera Sīļa protesta performance “2005.gada 23.jūlija piemineklis”. Jaunais režisors, kurš ar savām sociāli un politiski aktīvajām izrādēm jau guvis plašu atzinību, nāk klajā ar priekšlikumu – kāpēc gan mēs nevarētu nokrāsot 1905.gada pieminekļa karogu? Piemēram, varavīksnes krāsās? Šajā performancē viņš vēlas pamudināt Latvijas iedzīvotājus aktīvāk iestāties par savām cilvēktiesībām un cīnīties pret to pārkāpumiem.

“Protesta mākslas” meistardarbnīcas vadītājs Lerijs Bogads ir amerikāņu performances mākslinieks, rakstnieks, aktīvists, kā arī profesors Kalifornijas Deivisas Universitātē. Viņš ir arī “Center for Artistic Activism/West Coast” direktors un viens no “The Clandestine Insurgent Rebel Clown Army” dibinātājiem. Bogads sarakstījis vairākas grāmatas, kas tiek izmantotas mācību procesa ietvaros dažādās ASV un Eiropas koledžās un universitātēs. Viņš sarakstījis arī lugas par sociāli un politiski sāpīgām tēmām – Ēģiptes revolūciju, FBI COINTELPRO darbību, Pinočeta apvērsumu Čīlē, globālo klimata pārmaiņu ietekmi u.c. Bogads regulāri vada meistarklases, kā arī palīdz aktīvistiem visā pasaulē izstrādāt radošas, performatīvas un nevardarbīgas protesta metodes.

Ar “Dirty Drama” programmu var iepazīties “Dirty Deal Teatro” mājaslapā www.dirtydeal.lv/teatro

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl