Diena, kad pasauli pārsteidza bikini

Pievienot komentāru
Diena, kad pasauli pārsteidza bikini
AFP

Neskatoties uz to, ka laika prognoze nav visai piemērota zvilnēšanai pludmalē, šī diena ir ļoti piemērota, lai sievietes no atvilktnes vismaz izņemtu savu bikini, bet vīrieši vēlreiz pateiktos tā radītājam, franču dizaineram Luisam Reāram. Vive le bikini!

Tieši pirms 70 gadiem, 1946. gada 5. jūlijā franču dizainers Luiss Reārs pārsteidza pasauli ar savu pārdrošo jaunumu peldkostīmu modē. It kā paredzot, ka tas ”uzspridzinās” modes pasauli, Reārs šo peldkostīmu nosauca par ”bikini” – par godu Bikini atolam Klusajā okeānā, kur četras dienas iepriekš ASV veica kodolizmēģinājumus.


Divdaļīgie peldkostīmi kā tādi pludmales modē toreiz nebija nekāds jaunums, tomēr bikini ķermeni atkailināja tik ļoti, ka Reāram nācās krietni nopūlēties, lai atrastu modeli, kura piekristu to demonstrēt. Beigu beigās par pasaulē pirmo bikini modeli kļuva striptīzdejotāja Mišelīna Bernardīni, kuras pirmais iznāciens Reāra radītajā sauļošanās kostīmā notika pludmales tērpu modes skatē Parīzē pie tolaik populārā baseina Piscine Molitor.


Pirms bikini pārstāja šokēt publiku un sievietes to patiešām pieņēma, pagāja vairāk nekā desmitgade, kad piecdesmitajos gados nozīmīgu lomu šī sauļošanās kostīma popularitātes veicināšanā nospēlēja franču kino dīva Bridžita Bardo.