Desmit burvīgi padomi tosta teikšanai gadumijā

Pievienot komentāru
Desmit burvīgi padomi tosta teikšanai gadumijā
Foto: Didriks, Flickr

Jaunā gada svinības nav iedomājas bez dzirkstoša šampanieša, gavilēm un trāpīgiem tostiem. Lai nekristu kaunā ballītes viesu klātbūtnē, lūk, 10 padomi izcila tosta sagatavošanai.

Tostu saturs – cik tie sirsnīgi, apcerīgi vai jautri – parasti izriet no Jaungada ballītes kopējā scenārija un stila, taču vislabāk – lai tosts ir īss un kodolīgs, līdzīgs tam, ko teica mūsu Valsts prezidents brīdi pēc apstiprināšanas amatā…

1. Esi lakonisks!

Tostu saka ar paceltām glāzēm, tāpēc cilvēki gaida, ka tosts būs kā vēlējums, kaut kas īss un konkrēts, pēc kura var turpināt ēst, dzert un sarunāties. Tāpēc, sakot tostu, vēlams iekļauties, augstākais, trijās minūtēs.

2. Nesarežģī!

Lai gan tostu saturs var būt ļoti dažāds, nevajag stāstīt sarežģītas lietas. Arī par nopietniem jautājumiem vēlams runāt viegli. Cilvēki ballītē ir atslābuši, un nopietni, dziļdomīgi vēstījumi var palikt nesaprasti.

3. Esi sirsnīgs!

Viens no tosta teikšanas uzdevumiem ir gādāt par ballītes atmosfēru. Līdz ar to tosta teicējam ir lielas iespējas noteikt ballītes kopējo toni. Tāpēc nav tik būtiski censties būt perfektam. Labāk būt nesamākslotam, sirsnīgam un cilvēcīgam.

4. Esi konkrēts!

Vispārīgas lietas nereti mēdz auditoriju iemidzināt. Tāpēc esiet konkrēts! Ja vēlaties akcentēt kādu ikdienas situāciju, labāk sākumā to dramatizējiet caur kādu visiem zināmu mazāk patīkamu notikumu, tad īsi pasakiet savus personīgos emocionālos pārdzīvojumus un nobeidziet ar to, kā kolēģiem, draugiem, ģimenei iesaistoties, situācija tika izlabota. Visi notikumu atcerēsies, un katrs sajutīsies vajadzīgs un piederīgs kolektīvā, kurā katrs gals ir nevis beigas, bet sākums kaut kam jaunam.

5. Pārsteidz!

Ikvienā kolektīvā ir cilvēki, kuri parasti paliek aizkadrā. Izcel viņus! Lai atzinība svētkos tiek arī tiem cilvēkiem, kuri kompānijā ir kā skrūvīte un kuru ikdiena parasti paiet bez starmešiem un fanfarām.

6. Akcentē panākumus!

Tosts nav īstais brīdis, lai kavētos gada atskatā. Taču tas ir piemērots brīdis, lai atzītu un izceltu galvenos panākumus. Bet esi īss. Netērē tam vairāk kā vienu minūti!

7. Izvairies no pesimisma!

Pat ja, piemēram, uzņēmumam klājas grūti, nevajag svētku pasākumā to izcelt. Var, protams, atzīt, ka situācija ir sarežģīta, taču labāk to darīt ar optimistisku pieeju, tā vairojot arī pārējos uzņēmuma darbiniekus optimismu, kas jau ir ceļš uz uzvaru.

8. Jokos esi oriģināls!

Var, protams, izmantot dažādas spēles un viktorīnas, lai uzlabotu vispārējo jautrības līmeni. Taču labāk būt oriģinālam, kaut vai raksturojot katru aizvadītā gada mēnesi vienā teikumā. Taču te noteikti vēlreiz jāatceras – runājiet īsi!

9. Atceries par kolēģu ģimenēm!

Ja tosts tiek teikts darba ballītē, kurā viesojas arī darbinieku ģimenes locekļi, atcerieties pateikties arī viņiem, jo visbiežāk tieši viņi ir tie, kas mājās izjūt visus darbinieku darba dzīves panākumus un neveiksmes.

10. Tosta saturs

Katrs tosts uzdod toni nākamajam tostam, tāpēc atcerieties – no ikviena tosta būs atkarīga kopējā ballītes atmosfēra, pacilātības un prieka sajūta.