Dejotāji ratiņkrēslos izpelnās apbrīnu pasaulē

Komentāri

Deju grupa no Brazīlijas pārsteigusi visu pasauli, radot īpašu priekšnesumu. Deju grupā apvienojušies cilvēki ratiņkrēslos un tie, kuriem nav kustību traucējumu. Tikmēr Latvijā šāds tandēms piedalījās šovā Dejo ar zvaigzni.

Dejošana kā integrācija sabiedrībā – tas ir Brazīlijas deju trupas Corpo em Movimento, kuras nosaukums tulkojumā nozīmē ķermenis kustībā, galvenais vadmotīvs, kā dēļ tā izvēlējusies vienā deju pārī likt cilvēkus ratiņkrēslos ar tiem, kuriem kustību traucējumi nav. Dejotāja Vanesa, kura dejo ar grupu jau 12 gadus, stāsta, ka šī integrācija ir veids, kā viņi iedrošina cilvēkus ar kustību traucējumiem nedomāt par sava ķermeņa robežām, negaidīt tikai uz valdības palīdzību, bet gan pārsteigt un būt vēl pārdrošākiem nekā ir fiziski veselie cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deju trupa tika dibināta 1999. gadā. Kopš tā laika tā ir piedalījusies vairāk nekā tūkstoš dažādos pasākumos un šovos, kur tā ir iemantojusi lielu popularitāti par drosmi izaicināt ķermeņa un kustības robežas. 2012. gadā Corpo em Movimento pārstāvēja Brazīliju Londonas paralimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Šobrīd vēl nav zināms, vai grupa piedalīsies olimpiskajās spēlēs, kas ir gaidāmas viņu valstī nākamgad, taču viņi turpina trenējas trīs reizes nedēļā, jo uzskata, ka dzīvē viss ir iespējams.

Atgādinām, ka pašu mājās tāda paša tandēma iespējamību šovā Dejo ar zvaigzni 4 lieliski apliecināja ratiņkrēslam “piekaltais” Mārtiņš Oliņš un viņa deju partnere, Latvijas Latīņamerikas deju čempione pieaugušo grupā Ilze Jankovska, kuri šādā veidā “aizdejojās” līdz par šova finālam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl