Dejas dienā aicina radīt prieku bez ierobežojumiem

Komentāri
Dejas dienā aicina radīt prieku bez ierobežojumiem
Foto: Ed Schipul, Flickr

Dejas dienas 2015 pasākumu virkne iesāksies ar atjaunotu notikumu – bezmaksas radošajām darbnīcām sestdien, 25. aprīlī, deju skolas Dzirnas telpās. Šogad dejotprieks tiks kaldināts divas dienas.

Jebkurš dejotgribētājs, iepriekš piesakoties info@dejasdiena.lv, sestdien, 25. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 varēs pievienoties kādai no četrām darbnīcām horeogrāfu vadībā, lai kopīgā procesā radītu īsformāta izrādes un dienu vēlāk, svētdien, plkst. 19:00 tās demonstrētu skatītājiem Ģertrūdes ielas teātrī. Radošās darbnīcas aptvers teju visas vecuma grupas, tāpēc gan bērni, gan seniori, gan dejas entuziasti, gan dejotāji ar pieredzi varēs atrast sev piemērotu darbnīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svētdien, 26. aprīlī, no plkst. 11.00-16.30 deviņās Rīgas deju zālēs norisināsies 27 bezmaksas deju meistarklases Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušam, tā mazliet intriģētiem – dejas izglītības iestādēs, dejas mājās un studijās ikvienam būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, klasisko un moderno deju, džeza deju, hip-hop. Eksotiskākas pieredzes meklētāji varēs apgūt Brodvejas mūziklu glamūrīgos soļus, Bolivudas ekspresiju improvizācijas nodarbībā pie Latvijā dzīvojošā indiešu horeogrāfa vai brazīļu dejisko cīņu mākslu – capoeira. Bērni varēs izdejoties laikmetīgās un džeza dejas nodarbībās, kamēr māmiņas un tēti ir laipni aicināti apgūt Feldenkraisa metodi par ķermeņa efektīvu izmantošanu kustībās, jo īpaši tajās, ko veicam ikdienā. Ar dažādo meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties Dejas dienas mājaslapā dejasdiena.lv.

Trešdien, 29. aprīlī, Kaņepes Kultūras centrs aicina uz Latvijas Kultūras akadēmijas ceturtā kursa horeogrāfu dejas īsfilmām un instalācijām. Tāpat Dejas dienas 2015 notikumu ietvaros rīdziniekus patīkami pārsteigs dejas zibakcijas jeb flashmobi dažādās Rīgas pilsētvides vietās.

Ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā četru dienu garumā – 27., 28., 29. un 30. aprīlī – plānotas daudzšķautņainas dejas aktivitātes.

Dejas pirmizrādes

Tāpat šajā laika posmā notiks vairākas dejas pirmizrādes – projekta Eju Dzīvot Deju ietvaros tapusī Santas Grīnfeldes horeogrāfija Dejas Dienasgrāmata 27.aprīlī E. Smiļģa teātra muzejā, Elīnas Lutces pirmizrāde Korpuss 23., 24. aprīlī Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē, Olgas Žitluhinas horeogrāfija Es jums saku: dziediet! projekta E-motional: rethinking dance ietvaros pirmizrādi piedzīvos 27. aprīlī Liepājā, bet Līgas Libertes dejas teātra Meitenes neraud izrādes notiks 22. un 23. aprīlī D.Fab.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākusies 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, ko 29. aprīlī svin visā pasaulē.

Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību dejai kā mākslas formai, tāpat arī kā veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmei, norāda Dejas dienas rīkotāji.

Dejas dienu rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl