Deivids Bovijs iemūžināts sienas gleznojumā

Komentāri
Deivids Bovijs iemūžināts sienas gleznojumā
Foto: AFP/ LETA

Lai godinātu leģendāro mūziķi Deividu Boviju, Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā atklāts sienas gleznojums. Tā ir pateicība par viņa nenovērtējamo ieguldījumu, sniedzot palīdzību Bosnijas kara laikā 1990. gados.

Deivids Bovijs, kurš 69 gadu vecumā janvārī zaudēja cīņā ar vēzi, tagad iemūžināts sienas gleznojumā Sarajevā. Klātesot aptuveni trīssimt cilvēkiem, tas tika atklāts, skanot viņa dziesmai Space Oddity.

13 metrus augstais un desmit ar pusi metrus platais gleznojums tapis uz ēkas sienas, kas atrodas universitātes pilsētiņā. Tā uzgleznošanai bija nepieciešams pusotrs mēnesis. Autori ir vairāki vietējie mākslinieki, kuri ar savu darbu vēlējušies paust apbrīnu leģendārajam mūziķim. Atbalstu mākslinieku idejai bija pauduši vairāki tūkstoši bosniešu.

Foto

Sienas gleznojums ir pateicība par to, ka Deivids Bovijs, izmantojot savu pasaules slavu, daudz darīja, lai deviņdesmitajos gados, kad notika Bosnijas karš, notiekošajam pievērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību. Viņš arī rīkoja naudas vākšanas kampaņas, lai varētu sniegt humāno palīdzību kara postītajai zemei.

Sienas gleznojuma autori norāda, ka Bovija portrets tapis tā, lai vienlaikus simbolizētu, cik ļoti tagad ir mainījusies Bosnija un Hercegovina.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl