Debess vērotāji pulcēsies ikgadējā salidojumā jeb StarParty

Komentāri

Nedēļas nogalē, 19. septembrī, SIA StarSpace observatorijā netālu no Suntažiem notiks 14. rudens debess vērotāju salidojums jeb StarParty, kurā aicināti piedalīties gan astronomijas interesenti, gan tie, kuri debesīs veras reti, vēsta rīkotāji.

Pasākums, kas pirmo reizi tika organizēts Starptautiskā astronomijas gada ietvaros 2009. gada aprīlī, no teleskopu īpašnieku un debess vērotāju sanākšanas ir izaudzis par vērienīgu informatīvi-izklaidējošu pasākumu visa vakara garumā, akcentē portāla StarSpace.lv redaktore Anna Gintere. 14. debess vērotāju salidojuma vienojošā tēma ir Tumsa, kas ir pavasara StarParty tēmas Gaisma pretmets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tumsa ir patiešām plašs jēdziens. Ar to mēs saskaramies gan garīgos jautājumos, gan tīri praktiskās un materiālās jomās. Zvaigžņotās debesis nav iedomājamas bez tumsas un gaismas sadarbības. Tieši tādēļ Starptautiskajā gaismas un uz gaismas balstīto tehnoloģiju gadā esam nolēmuši pievērsties tumsai visdažādākajos aspektos,” par tēmas izvēli stāsta StarSpace observatorijas vadītājs Arnis Ginters.

Tā kā rudens debess vērotāju salidojums vienmēr tiek rīkots Starptautiskās Mēness vērotāju nakts ietvaros, tad pasākumu atklās Vidvuds Beldavs ar stāstījumu par Starptautisko Mēness dekādi. Sergejs Klimanskis iepazīstinās ar jaunu publisko observatoriju Latvijā. Pavisam citādāku skatījumu uz tumsu klausītāji varēs iegūt Gata Kalniņa un Ilmāra Bites stāstījumos. Savukārt Viesturs Arklons no ieskaties.lv palīdzēs kliedēt tumsu, iepazīstinot ar nakts redzamības iekārtām. Pasākuma izglītojošās daļas noslēgumā Latvijas Pūču izpētes biedrības speciālisti pastāstīs par īstajiem naktsputniem – pūcēm, salidojuma programmu atklāj A. Gintere.

Pasākums notiks StarSpace observatorijā Ogres novadā, Suntažu pagastā, Kaltiņos. Pasākumā dalība ir bez maksas. Lekciju sākums – plkst. 15.00, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos. Ja debesis nebūs apmākušās, apmeklētāji varēs iepazīt šī vakara galveno viesi – Mēnesi, kā arī citus naksnīgo debesu objektus. Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā atrodama portālā starspace.lv.

Debess burvību ziemeļblāzmas izskatā, kas pagājušā nedēļā bija vērojama Latvijas debesīs, novērtē foto un video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl