Daugavpils cietoksnī norisināsies festivāls Dinaburg – 1812

Pievienot komentāru
Daugavpils cietoksnī norisināsies festivāls Dinaburg – 1812
Publicitātes foto

Jau pavisam drīz, no 15. līdz 17. jūlijam, Daugavpils cietoksnī notiks starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls Dinaburg – 1812.

Festivāla mērķis – popularizēt Daugavpils (Dinaburgas, Dvinskas) cietokšņa un pilsētas vēsturi un tēlu, kopt kara vēstures rekonstrukcijas klubu un mantojuma saglabāšanas biedrību kultūru un tradīcijas, tādējādi veicinot tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavpilī. Šogad festivāls notiks otro gadu, un tajā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Polijas.

Atšķirībā no pagājušā gada šogad festivāls norisināsies trīs dienu garumā, un katrai dienai dota sava tematika.

Festivāla programma:

15. jūlijs – Sikspārņu vakars

 • Plkst. 18.00 gaidāma rekonstrukcijas klubu ierašanās un nometņu veidošana, kas būs vērojama līdz plkst. 19:00. Francijas impērijas armijas nometne tiks veidota Daugavas ielā (Rīgas šoseja), savukārt 8. bastionā būs iespējams vērot Krievijas impērijas armijas nometnes veidošanu.
 • Plkst. 21.00 Cietokšņa dārzā notiks balle ampīra stilā. Arī apmeklētāji aicināti ierasties ampīra stila tērpos (šī stila modei bija raksturīgas kleitas ar paaugstinātu jostasvietu, bet vīriešiem – pilna garuma bikses un spoži, melni cilindri, apģērbā populārākais bija dzeltenpelēkais tonis). Ballē uzstāsies seno deju kolektīvi dzīvās mūzikas pavadījumā. Ieeja ballē ir bezmaksas. Par atsevišķu samaksu dāmas varēs izīrēt ampīra kleitas biedrībā Atmiņu lāde, tālr. 22425156.
 • Plkst. 23.00 pie Nikolaja vārtiem (Nikolaja ielā 3A) sāksies sikspārņu vērošanas nakts ekskursija.

16. jūlijs – Rekonstruktoru diena

 • Plkst. 10.00 notiks svinīgā cietokšņa vēsturiskā karoga pacelšanas ceremonija, ko būs iespējams vērot pie Nikolaja vārtiem.
 • Plkst. 10.00 darboties sāks arī amatnieku, pārtikas mājražotāju un kolekcionāru tirdziņi, ielu tirdzniecība un atrakcijas. Tie darbosies Nikolaja ielā un 8. bastiona teritorijā. Stāvlaukumā pie Pulverpagraba izvietosies Zemessardzes kara tehnikas un munīcijas izstāde. Tirdziņš turpinās darboties arī 17. jūlijā.
 • Plkst. 11.00 Nikolaja vārtu priekšā sāksies Rekrūšu skola, arī pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pašiem iestāties Krievijas impērijas armijas rindās un uz kādu laiku kļūt par rekrūšiem.
 • Plkst. 12.00 pie Nikolaja vārtiem skanēs pusdienlaika lielgabala šāviens, pēc kura sekos rekonstrukcijas klubu parādes gājiens. To būs iespējams vērot Imperatora un Nikolaja ielā.
 • Plkst. 12.15 Nikolaja ielā, iepretim M. Rotko mākslas centram, notiks kara stājas demonstrējumi, ko rādīs rekonstrukcijas klubi.
 • Plkst. 15.00 sāksies kara vēsturiskā rekonstrukcija. Tā risināsies 1. krasta lunetes un Nikolaja vārtu tilta rajonā. Napoleona armijas karaspēks dosies uzbrukumā Dinaburgas cietokšņa garnizonam. Pasākuma apmeklētāji rekonstrukciju varēs vērot no cietokšņa galvenā vaļņa.
 • Plkst. 18.00 Nikolaja ielā, pie M. Rotko mākslas centra paredzēta kluba Road’s Knights un tā draugu motociklu parāde, motociklistu demonstrējumi.
 • Plkst. 21.30 festivāla apmeklētāji varēs baudīt etnotransa bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi koncertu, kas notiks Nikolaja ielā, pie M. Rotko mākslas centra.
 • Plkst. 23.00 sestdienas festivāla programmu noslēgs uguns un pirotehnikas šovs 1. krasta lunetes rajonā, pasākuma apmeklētāji to varēs vērot no cietokšņa galvenā vaļņa.

17. jūlijs – Sporta diena

 • Plkst. 11.00 tirdzniecību atsāks amatnieki, mājražotāji un kolekcionāri (Nikolaja ielā, 8. bastiona rajonā). Sāksies arī dažādas sporta aktivitātes, spēles un atrakcijas bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Pasākumi notiks Nikolaja ielā. Ielu tirdzniecība un sporta aktivitātes turpināsies līdz plkst. 16:00.
 • Plkst. 11.00 paredzēta atvadīšanās no rekonstrukcijas klubiem, to varēs vērot Nikolaja vārtu priekšā.
 • Plkst. 12.00 atkal izskanēs pusdienlaika šāviens, pēc kura Nikolaja vārtu priekšā apmeklētāji varēs vērot karogu nomaiņas ceremoniju.
 • Plkst. 12.15 festivāla apmeklētājus priecēs jauniešu mūzikas atskaites koncerts projekta Baltic Acoustic Folium ietvaros, to varēs klausīties Nikolaja ielā, pie M.Rotko mākslas centra priekšā.
 • Plkst. 16.00 Festivāla noslēgums.

Paralēli visiem pasākumiem festivāla laikā Nikolaja vārtu labās puses sāntelpā (Nikolaja ielā 3A) darbosies arī biedrības Atmiņu lāde stilizēto 19. gs tērpu un aksesuāru izstāde, arī festivāla apmeklētājiem būs iespēja pielaikot greznas 19. gs. stilā darinātas kleitas un cepures, kā arī tajās nofotografēties.

Nikolaja vārtu kreisās puses sāntelpā Daugavpils sikspārņu centrs piedāvās iespēju apskatīt dažādas sikspārņu fotogrāfijas, videomateriālus un dažāda veida ekspozīcijas. 1. krasta lunetes kordegardē (sargu mājā) varēs apskatīt cietokšņa maketu, šī objekta vēsturiskās bildes un restaurācijas gaitas fotogrāfijas.

Pasākuma laikā papildus informācija par festivāla pasākumiem būs pieejama Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja ielā 5), kur būs iespējams saņemt cietokšņa kartes un detalizētāku informāciju par plašās programmas katra punkta norises vietām.

Festivālu organizē Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamentu, Kultūras pārvaldi un Sporta pārvaldi.

Foto: Daugavpils cietoksnis šodien un agrāk