Dāņi cer, ka unikāls tilts kļūs par tūristu magnētu

Pievienot komentāru
Dāņi cer, ka unikāls tilts kļūs par tūristu magnētu
Foto: ekrānuzņēmums

Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena kļuvusi vēl par vienu apskates objektu bagātāka. Dāņi ir lepni par jaunatklāto Apļu tiltu, kas ir unikāls Eiropā, un cer, ka tas piesaistīs lielu tūristu interesi.

Tūkstošiem cilvēku aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās Kopenhāgenas Apļu tilta atklāšanas ceremonijā.

Jaunais tilts ir veidots no piecām atšķirīgu izmēru apļveida platformām. Katrai no platformām ir masts, kas ar trosēm savienots ar apmalēm. Viena no platformām ir rotējoša. Tā 20 sekunžu laikā nodrošina brīvu ceļu kuģotājiem, kas tiltu iedarbina ar speciālām viedkartēm.

Neparastā tilta autors ir arhitekts Olafurs Eliasons. Viņš stāsta, ka, tiltu skicējot, iedvesmojies no Islandē pavadītās bērnības. Toreiz viņš kā zvejnieka dēls bieži spēlējies ostā. Reizēm osta bijusi pārpildīta ar laivām, un tad to bijis iespējams šķērsot, lecot no viena klāja uz nākamo.

Eliasons cer, ka šis tilts drīz kļūs par daļu no Kopenhāgenas iedzīvotāju dzīves. Tas ir publikai brīvi pieejams un nav jāpērk biļete, lai to apskatītu vai izmantotu ikdienas gaitās.

Kopenhāgenas mērs Franks Džensens atzīst, ka jaunais Apļu tilts ir mākslas darbs un priecēs sabiedrību ne tikai ar savu lietderību ātrāk nokļūt no viena pilsētas rajona otrā. Džensens ir pārliecināts, ka drīz vien Apļu tilts kļūs par Kopenhāgenas atpazīstamības zīmi.

Tiek lēsts, ka ikdienā jauno Apļu tiltu varētu šķērsot ap pieciem tūkstošiem kājāmgājēju un riteņbraucēju.