1 komentārs

Kaņepes Kultūras centra trīs gadu dzimšanas dienas svinību laikā nākamsestdien, 2. maijā, notiks sarunu vakars No Širmja līdz Tabūnam. Tajā atmiņās par koncertu un festivālu rīkošanu Latvijā pēc valsts neatkarības atjaunošanas dalīsies sociologs Jānis Daugavietis, mūziķis Dambis un agrāk iecienītā festivāla Tabūns viens no organizētājiem Māris Muitenieks.

”Širmis bija pirmais Kuldīgā organizētais nekomerciālās/Do It Yourself mūzikas festivāls, ko savā laikā paši nodefinējām kā fest of punk & anarchy. Savukārt Tabūns bija pēdējais Kuldīgā notiekošais DIY kultūras festivāls – brīvdabas pasākums, nekomerciālās kultūras dienas,” stāsta J. Daugavietis. Pirms Širmja notika arī citi muzikāli sarīkojumi, ko varētu dēvēt par festivāliem, – Andra Černova pasākums, Durvis, festivāls Iecavā, otrdienas manevri un citi. Nozīmīgs bija 1991. gadā Arkādijas parkā Dambja rīkotais vairāku dienu festivāls Kocis, kurā uzstājās visas vietējās pagrīdes grupas.

Muzikālajā foto vakarā No Širmja līdz Tabūnam par koncertu un festivālu rīkošanu Latvijā, to norisi, aizkulisēm, dažādiem atgadījumiem un no šodienas skatupunkta neparastiem notikumiem stāstīs:

  • Jānis Daugavietis – sociologs, biedrības Tornis līdzdibinātājs, mūzikas publicists;
  • Māris Muitenieks – biedrības Nekomerciālās kultūras attīstības centrs (NEKAC, Kuldīga) aktīvists, mūzikas festivālu, tostarp Tabūns, organizētājs;
  • Raimonds Lagimovs jeb Dambis – grupas Inokentijs Mārpls dalībnieks, mūzikas izlases Odekolons izdevējs, radio NABA raidījuma vadītājs.

Dambis šajā vakarā uz skatuves kāps divas reizes, jo vakara turpinājumā gaidāms pankroka grupas Inokentijs Mārpls koncerts.

Kur? Kaņepes Kultūras centrā – Rīgā, Skolas ielā 15.
Kad? 2. maijā, sarunas sākums plkst. 20.00.
Vakara turpinājumā – pankroka grupas Inokentijs Mārpls koncerts. Saruna un koncerts apmeklējams bez maksas.

Atgādinām, ka Patriotu nedēļas laikā portāls Skaties.lv Kaņepes Kultūras centrā rīkoja sarunu vakaru Mirklis pirms un pēc, kurā par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā runāja R. Lagimovs, J. Daugavietis un 1980./1990. gadu pagrīdes elektroniskās mūzikas skatuves entuziasts Lauris Vorslavs.

Pilnu sarunu skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl