Dabas muzejā var apskatīt vīnogas un novērtēt Latvijas vīndaru veikumu

0 Komentāru
Dabas muzejā var apskatīt vīnogas un novērtēt Latvijas vīndaru veikumu
Pixabay

Latvijas Dabas muzejā šodien un rīt notiek izstāde “Latvijas vīnogas un vīndarība 2016”, kurā varēs apskatīt vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugus un novērtēt Latvijas ogu vīnus.

Šis gads vīnogu audzētājiem ir bijis neparasts. Lai gan vasaras sākums bija silts un vīnogas ziedēja agri, lielās lietavas vasaras otrajā pusē vīnogu audzētājiem radīja dažādas problēmas. Neraugoties uz to, rūpīgas kopšanas rezultātā vīnogas ir nogatavojušās arī šogad.

Izstādes apmeklētājus priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas, kā arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Izstādes laikā varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību.

Lai arī vīnogu audzēšana Latvijā ir krietni attīstījusies – ogas tiek audzētas daudz lielākās platībās un ražas svars dažviet mērāms pat tonnās -, tomēr piemājas dārza vīnkopībai arī ir sava nozīme un popularitāte vīnogu pievilcības un veselības dēļ.

Izstādē abas dienas varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas. Blakus zālē būs iespēja iepazīties ar Latvijā audzētu vīnogu un citu ogu vīna paraugiem.

0 Komentāru