Komentāri

Cīņā pret mēslošanu dabā Latvijas valsts mežu tēls Cūkmens apvienojis spēkus ar bērnu auditorijā populāro mūzikas, dejas un dzejas programmu Brīnumskapis, un viņi kopā radījuši tīru mežu himnu Mēs nekļūsim par cūkām!, vēsta AS Latvijas valsts meži komunikācijas projektu vadītāja Lolita Jēkabsone-Mētele.

Cūkmens un Brīnumskapja komanda dziesmu kopā radījuši, lai dzīvespriecīgā veidā atgādinātu Cūkmena galveno vēstījumu, kas ir Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!. Lielās talkas dienā Cūkmena un Brīnumskapja komanda ar lepnumu prezentē jaunās dziesmas videoklipu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pateicoties maniem jaunajiem draugiem – fantastiskajai Brīnumskapja komandai – esam radījuši īstu hitu. Dziesma ir jautra un priecīga, taču arī tieša un nepārprotama. Tie, kas mēslo mežā, ir īsti cūkas un par saviem sliktajiem darbiem ir pelnījuši mācību,” skaidro Cūkmens.
Cūkmena dziesmas vārdu un mūzikas autors ir Edgars Šubrovskis, savukārt tās aranžiju veidoja Brīnumskapja komanda.

Latvijas valsts meži pārstāvis Tomass Kotovičs norāda, ka pagājušajā gadā sabiedrība no mežiem izveda vairāk nekā 2000 tonnas atkritumu. “Lai arī aizvien vairāk cilvēku gadu no gada vienojas cīņā par tīru Latviju, diemžēl cūcības un atkritumi mežā ir aktuāla problēma joprojām. Mēslotāji ir dažādi – gan apzināti ļaundari, gan nevērīgi piknikotāji. Ir skumji redzēt, ka nereti tieši tajās vietās, kur Latvijas valsts meži ar rūpību kopj atpūtas vietas cilvēkiem, mēslotāji uzdarbojas jo īpaši aktīvi,” stāsta Kotovičs.

Jaunā Cūkmena tīru mežu himna ir daļa no Cūkmena aktivitātēm šogad. Lai izplatītu tīru mežu vēsti Latvijas bērnudārzos, šajā pavasarī Cūkmens ir aizsācis arī savu pirmo ekoprogrammu Cūkmena detektīvi. Ar tās palīdzību bērni jau kopš mazotnes iepazīstas ar tīras vides nozīmi, kļūstot par Cūkmena aģentiem, lai viņa prombūtnes laikā ne vien paši ievērotu tīrību, bet aicinātu to darīt arī apkārtējos.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl