Komentāri

2012. gada 14. oktobris ir vēstures grāmatās rakstāms datums, jo tad austrietis Fēlikss Baumgartners lauza uzreiz trīs pasaules rekordus, jo bija galvenais kompānijas Red Bull Stratos programmas personāžs – viņš veica brīvo lidojumu no vairāk nekā 39 kilometru augstuma.

Baumgartners izlēca no savas kapsulas un brīvajā kritienā pārspēja skaņas ātrumu, kas ir līdz šim cilvēkam bez jebkāda motora iesaistes vēl nebijis sasniegums. Viņš ir arī pirmais, kurš piedzīvojis tik augstu brīvo kritienu (aptuveni 38,969 metri) un pirmais, kurš ar gaisa balonu būtu uzbraucis tik augstu. Leģendārais notikums norisinājās virs Ņūmeksikas štata, ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasaulslavenā mazo kameru firma GoPro laidusi klajā video, kurā redzams šis vēsturiskais lēciens. Viņam kopumā bija piestiprinātas septiņas HERO2 kameras, un bija nepieciešami 3,5 gadi, lai to parādītu arī pārējai pasaulei.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl