Cilvēki grib tetovējumus ar senajiem latviešu ornamentiem

0 Komentāru
Cilvēki grib tetovējumus ar senajiem latviešu ornamentiem
Foto: ekrānšāviņš

Senie latvju ornamenti ir interesanti, un daudzi uzskata – ar savu nozīmi un enerģētiku. Iespējams, tāpēc ornamenti kļuvuši populāri to vidū, kas vēlas tetovējumu.

Ūsiņš, Lielvārdes josta, Jumis, Austras koks – tie ir tikai daži no tetovējumiem, kuru īpašniekiem ir svarīgi paust savu piederību latviešu tautai un dzimtenei.

Latviju zīmju tetovēšanas uzvaras gājiens aizsākās pagājušo Dziesmu svētku laikā, un tagad sevi latviski iezīmēt uz mūžu grib ik pārdienas, atklāj tetovēšanas speciālists Olafs Taube. ”Tad, kad viss ir pabeigts, tad ir gandarījuma sajūta, ka cilvēku uz mūžu pavada tāds Latvijas suvenīrs, ko nevar pazaudēt,” viņš dalās pārdomās par latvju ornamentu tetovēšanas modi.

Iemesli, kāpēc tiek izvēlētas latviešu senie ornamenti, ir visdažādākie – sākot ar estētisku pievilcību un identitātes apliecinājumu, līdz pat ticībai zīmes enerģētikai un īpašai nozīmei.

LU Latvijas vēstures institūta direktors, ornamentu pētnieks Guntis Zemītis gan norāda, ka šo zīmju vēsture ir krietni vien senāka nekā latviešu tautas vēsture. Tomēr viņš norāda uz pozitīvo – cilvēki, kas izvēlas sev senos ornamentus, izzina to nozīmi.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru