Komentāri

Senie latvju ornamenti ir interesanti, un daudzi uzskata – ar savu nozīmi un enerģētiku. Iespējams, tāpēc ornamenti kļuvuši populāri to vidū, kas vēlas tetovējumu.

Ūsiņš, Lielvārdes josta, Jumis, Austras koks – tie ir tikai daži no tetovējumiem, kuru īpašniekiem ir svarīgi paust savu piederību latviešu tautai un dzimtenei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latviju zīmju tetovēšanas uzvaras gājiens aizsākās pagājušo Dziesmu svētku laikā, un tagad sevi latviski iezīmēt uz mūžu grib ik pārdienas, atklāj tetovēšanas speciālists Olafs Taube. ”Tad, kad viss ir pabeigts, tad ir gandarījuma sajūta, ka cilvēku uz mūžu pavada tāds Latvijas suvenīrs, ko nevar pazaudēt,” viņš dalās pārdomās par latvju ornamentu tetovēšanas modi.

Iemesli, kāpēc tiek izvēlētas latviešu senie ornamenti, ir visdažādākie – sākot ar estētisku pievilcību un identitātes apliecinājumu, līdz pat ticībai zīmes enerģētikai un īpašai nozīmei.

LU Latvijas vēstures institūta direktors, ornamentu pētnieks Guntis Zemītis gan norāda, ka šo zīmju vēsture ir krietni vien senāka nekā latviešu tautas vēsture. Tomēr viņš norāda uz pozitīvo – cilvēki, kas izvēlas sev senos ornamentus, izzina to nozīmi.

Vairāk skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl