Komentāri
Cidonijas – laimīgai laulības dzīvei un omas uzlabošanai
Foto: tiny banquet committee/ Flickr.com

Vienas no Latvijas rudens dabas veltēm – cidonijas – ir ne vien gardas, bet arī dziednieciskām īpašībām bagātas.

No vēstures

Tiek uzskatīts, ka cidoniju izcelsmes vieta ir Persija, un senatnē to uzskatīja par ābola paveidu. Cidonijai īpaša nozīme bija senajā Grieķijā – tās obligāti bija jālieto kāzu dienā, lai jaunlaulāto kopdzīve būtu tikpat cēla, kā cidonijas aromāts. Augļa zinātniskais nosaukums cēlies no senās Kipras pilsētas Cidon nosaukuma.

Latvijā lielākoties tiek audzētas krūmcidonijas. Tās augļi nobriest posmā no septembra līdz novembrim.

Vitamīni

Cidonijā ir A, B1, B2, C, E, PP (četras reizes vairāk C vitamīna nekā ābolā!) vitamīns, kālijs, pektīnvielas, balastvielas, minerālvielas.
Cidonijas jālieto uzturā rudenī, kad sākas saaukstēšanās un vīrusu periods. Cidonija papildina organismu ar vitamīniem, bet tās miziņā esošās eļļas stiprina plaušu un bronhu audus.

Citas īpašības

Cidonija uzlabo apetīti, vielmaiņu, samazina holesterīna daudzumu asinīs.
Tās iesaka lietot arī kuņģa darbības stabilizēšanai un pat garastāvokļa uzlabošanai, jo organiskās skābes atstāj labvēlīgu ietekmi un cilvēka psihi.

Izmantošana

Izplatītākie ir trīs cidoniju izmantošanas veidi: cidonijas savā sulā ir ideāla piedeva tējai, cidoniju sīrups der perfektām gaļas marinādēm, bet cidoniju sukādes ir veselīgs našķis, ko uzgrauzt, skatoties TV.

Materiāls tapis sadarbībā ar fotoreceptes.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl