Ceļvedis: Ziemassvētku tirdziņi Rīgā 2014

0 Komentāru
Ceļvedis: Ziemassvētku tirdziņi Rīgā 2014
Foto: Ieva Lūka, LETA

Pirmajā Adventē līdz ar pilsētas egļu iedegšanu, Rīgā tiks atklāti vairāki Ziemassvētku tirdziņi.

Ziemassvētku tirdziņu ceļvedis palīdzēs orientēties gan unikālu, gan tradicionālu svētku dāvanu kārotājiem.

No 29. novembra līdz 9. janvārim Doma laukumā darbosies tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāti īpaši svētku laikam darināti tautas lietišķās mākslas izstrādājumi, ierastie ziemas sezonas cienasti un svētku dāvanas, bet nedēļu nogalēs tirdziņa apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas. Tirdziņš būs atvērts ik dienu plkst. 10.00 – 20.00.

Līdz 31. decembrim Doma laukumā būs atvērts Latvijas Pasta namiņš, kur varēs nosūtīt svētku apsveikumu vai vēstuli Ziemassvētku vecītim ar oriģinālām pastmarkām, kā arī Pasta namiņa zīmogu.

Sestdien, 29. novembrī, Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā 35, norisināsies Adventes laikam veltīts tirdziņš, kurā būs iespēja gan iegādāties krāšņus, mūsdienīgus un vienlaikus tradicionālus Adventes vainagus, gan pašu rokām izveidot savus vainagus un svētku rotājumus. Tirdziņa piedāvājumā – arī vietējo ražotāju sveces un svētku rotājumi.

6. un 7. decembrī Kalnciema kvartāls atklās svētku sezonu ar pirmajiem Ziemassvētkiem veltītajiem zemnieku un amatnieku tirdziņiem. Tirdziņos varēs atrast ne tikai svētku dāvanas, ko palikt zem eglītes, un gardus un veselīgus vietējos pārtikas produktus svētku mielastam, bet arī apskatīt un iegādāties mākslas darbus izstādē-izpārdošanā Mākslas medības Premium Kalnciema Kvartāla Izstāžu galerijā.

Ziemassvētku tirdziņi Kalnciema kvartālā notiks 6., 7., 13., 14., 20., 21., 27. un 28. decembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00.

29. novembrī, 6., 13., 20. un 27. decembrī tirdziņi svētku noskaņās gaidāmi arī Berga bazārā. Tur vietējie amatnieki īpaši specializējušies pilsētnieku vajadzībām un gaumei – te nopērkami skaisti modes aksesuāri, rotaslietas, bērnu rotaļlietas, kā arī mājās gatavoti kosmētikas līdzekļi no dabas produktiem. Lielu pārtikas produktu daudzveidību piedāvās zemnieki un mājražotāji no visas Latvijas.

Svētdien, 30. novembrī, plkst.17:00 ar bungu un dūdu grupas Auļi uzstāšanos Vecrīgas Līvu laukumā oficiāli tiks atklāts amatnieku Ziemassvētku tirdziņš un Sveču Istabas Mīlestības Egle, kas iecerēta kā īpašs pārsteigums rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

No 28. novembra līdz 7. janvārim izjust Ziemassvētku noskaņu aicina Ziemassvētku tirdziņš Esplanādē. Līdzās dažādiem lauku gardumiem, vietējo amatnieku darinājumiem, našķiem baudāmas arī dziesmas, nesteidzīgas sarunas – pašā pilsētas viducī iespējams atpūsties no straujā skrējiena un baudīt zvārguļu skaņas un piparkūku smaržu.

No 17. līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde un gadatirgus Jarmarka 2014. Jarmarkā, kas šogad notiks 12. reizi, varēs nobaudīt pa druskai no dažādiem mākslas virzieniem, jauniem vai esošiem māksliniekiem un dažādu virzienu idejām. Tādējādi Jarmarka der jebkurām garšas jeb gaumes kārpiņām. Jarmarkā savu darbus piedāvās studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības un grafikas nodaļām, sniedzot visplašāko mākslas darbu piedāvājumu. Kopumā te iespējams aplūkot un iegādāties ap 10 000 dažāda veida mākslas darbu. Izstāde un gadatirgus Latvijas Mākslas akadēmijas lielajā aulā, 2. stāvā atvērta no plkst. 11.00 līdz 20.00. 24., 26. decembrī – brīvdienas.

20. decembrī no plkst. 10.00 Spīķeros, Maskavas ielā 12, notiks Open Air Vintage Ziemassvētku tirdziņš, kas tradicionāli piedāvās iegādāties gan vecas un mīļas mantas – piemēram, greznas vintage rotas no vecmāmiņas pūra lādes vai opja plašu kolekcijas odziņas, gan arī jauno dizaineru radītās lietas par draudzīgām cenām. Tirdziņā varēs atrast īpašas dāvanas saviem mīļajiem svētkos un, ļoti iespējams, arī savu Jaungada balles kleitu vai kādu negaidītu dekoru mājoklim. Tirdziņā piedalīsies ap 40 tirgotāju.

19. un 20. decembrī Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā norisināsies senioru rokdarbu labdarības tirdziņš, kurā savus darinājumus piedāvās 60 seniori. Tirdziņa apmeklētājus gaidīs dažādi darinājumi – adījumi, tamborējumi, filcējumi, Ziemassvētku noskaņās veidoti dekori un citi rokām darināti izstrādājumi.

Ziemassvētku tirdziņu ceļvedis ar jaunāko informāciju tiks papildināts.

0 Komentāru