Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
Triumfa arka, Monmartra, Mulenrūža – pff, aizbrauciet labāk uz Perlašēza kapsētu!
Foto: Skaties.lv

Pagājušajā nedēļā apstākļi sakrita tā, ka arī man bija izdevība beidzot paviesoties Francijas galvaspilsētā. Šķita – nu, nu, smuka pilsēta, bla, bla, ko tad Parīze man TĀDU var piedāvāt. Zināt, es nedomāju, ka kāda, atļaušos teikt, tipiska Eiropas pilsēta mani vēl tā spēs pārsteigt.

Eifeļa tornis > Lielais Ķīnas mūris

Brīdī, kad ieraudzīju Eifeļa torni un skatījos uz augšu (trāpījām tieši tajā brīdī, kad tas mirgoja (pulkstenis sita 22.00)), šķita, ka man galva nokritīs, jo visu laiku gribējās lūkoties tikai uz augšu. Ja esam atklāti, šis arhitektūras brīnums atstāja lielāku iespaidu nekā Lielais Ķīnas mūris. Zinu, zinu, kilometrāža, vēsture, šmēsture, taču… Sajūtām nepavēlēsi. Līdzīgi kā mīlestībā. Es patiesi biju sajūsmā (taču nav tā, ka nerekomendētu apmeklēt Mūri un Ķīnu kā tādu. Arī tur noteikti aizbrauciet, ja ir izdevība!).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Taču ne par Eifeli vēlos pastāstīt. Arī par Monmartru ne. Un šoreiz arī ne par Parīzes simpātiskajām ieliņām (jāpiebilst, ka, apskatot visus tipiskos objektus, sapratu, kāpēc tieši šo pilsētu uzskata par romantisma etalonu), bet gan par Perlašēza kapsētu, par kuru, atzīšos, iepriekš nebiju dzirdējis. Vien to, ka tur apglabāts leģendārais Džims Morisons (ja nu kāds nezina, nododu jums sutas un saku priekšā – grupas The Doors solists).

FOTO

Neliegšos, neesmu nekāds dižais grupas fans, un attālināti esmu dzirdējis leģendas par mūziķa narkomāniju un to, ka patika dedzināt sievietes skapjos, bet, tā kā līdz šim šāda veida ķeksīti savā ceļojumu blociņā vēl nebiju atzīmējis, proti, kāda nozīmīga personāža (uz pasaules kartes fona) kapa vietas apciemošana, šī ideja šķita saistoša. Taču viņa kapiņš bija vairāk nekā necils salīdzinājumā ar tiem pārējiem, ko redzējām.

Par vēsturi izlasiet Vikipēdijā…

… jo tur tiešām nav nekā diži interesanta, vien tas, ka tikai 1995. gadā tā sasniedza vēstures pieminekļa statusu. Un tur atdusas visādi Francijas mākslas pasaules dūži. Interesanti, ka šī ir tikai viena no četrām kapsētām Parīzē, taču visapmeklētākā. Man kā par mākslas un literatūras pasauli ne pārāk zinošam cilvēkam daudzas apbedītās slavenības neko diži daudz neizteica, bet piedzīvojums jau bija vienkārša pastaiga cauri tiem.

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Bez man zināmā dziedoņa tur atdusas arī rakstnieks Oskars Vailds, taču šā vīra kapakmeni tā arī neatradām (kartē it kā skatījāmies, bet vai nu mīlestības un vīna aizmiglotais prāts, vai kas cits mums sagādāja orientēšanās problēmas). Morisona guļvieta gan bija makten necila, bet vienīgā (vismaz vienīgā, kuru redzējām) norobežotā, iekļaujot sev apkārt esošās atdusas vietas, jo, visticamāk, trakulīgie The Doors fani un, iespējams, kāda izbijusī grūpija Džimam gribējusi tikt pārāk tuvu…

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Izstaigājiet pēc iespējas vairāk

Dažā labā mazpilsētā nav tik daudz, ko redzēt kā tur – sākot ar vienkāršiem caurumiem, kas tur stāv jau no 19. gadsimta, beidzot ar bezmaz vai mājām, kas pārsvarā celtas turīgām ebreju ģimenēm. Statujas, jau pieminētās mājiņas, kur noteikti tikuši pieaicināti palīgā arhitekti, dažāda veida interesanti gravējumi akmenī, no tā paša materiāla veidotas dažādas figūras un kas tikai vēl ne… Šķita, lai izstaigātu visu, tur vajag ne mazāk laika kā visai pilsētai.

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Kad man ieteica to vietu apskatīt, pie sevis nodomāju – kāda iespēja, ja mums ir tik maz laika Visuma romantikas mekā, atvēlēsim laiku… kapiem. Taču tas bija to vērts, un nākamreiz, kad došos uz Parīzi, es noteikti vēlos apskatīt vēl kādu kapsētu. Tas ir daudz iespaidīgāk par Mulenrūžu vai, godīgi sakot, par to pašu tūristu nogurdināto Monmartru. Bet Parīze ir to vērta, viņiem pat kapi ir romantiski.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl