Komentāri
Skaistākās vietas Kurzemē: iesaka saimnieku šova vecpuisis Ģirts Brumsons
Foto no Ģirta privātā arhīva

Nedēļas nogale ir īstais laiks apceļot mūsu mīļo Latviju! Ja lūkojies Kurzemes virzienā vai, būdams kurzemnieks, šo vēsturisko Latvijas novadu vēlies iepazīt tuvāk, esam sagatavojuši pāris lieliskas idejas. Populāras un ne tik slavenas atpūtas un apskates vietas pēc Skaties.lv aicinājuma iesaka TV3 šova zināmākais kurzemnieks Ģirts Brumsons no Aizputes. Cita starpā – arī viņš gaida ciemos.

”Īstenībā diezgan sarežģīti pacelt vienu vietu augstāk par kādu citu. Ventspilī, Liepājā pats par sevi ir daudz iespēju, bet vietās, ko es pieminu, noteikti var gūt kādas konkrētas emocijas,” vēstījumu par tūrisma iespējām Kurzemē, portāla Skaties.lv aicināts, iesāk TV3 šovā ”Saimnieks meklē sievu” iepazītais mākslinieks un darbmācības skolotājs Ģirts Brumsons no Aizputes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rucavas novada Dunikas purvā izbūvētā purva laipa stiepjas apmēram 4,5 km garumā, šķērsojot Tīrspurvu. Purvs ir lieliska vieta nesteidzīgai meditatīvai pastaigai klusumā. ”Salīdzinot ar citām līdzīgām vietām, šī ir pilnīga savvaļa, kad, iespējams, nesatiksi nevienu citu cilvēku,” sarunā ar Skaties.lv akcentē Ģirts.

Peļu muzejs un Sajūtu parks. TV šovu un seriālu zvaigžņu foršās idejas piepildītām brīvdienām

Tāpat, viesojoties Rucavā, vērts satikt Pūķu Jāni. ”Ļoti interesants cilvēks, tautas muzikants, Rucavas centrā ir viņa muzejs, kurā ir visādi interesanti instrumenti. Viņš pats arī visus spēlē dzied, jokojas. Etnogrāfijas jomā viņš Latvijā ir ļoti zināms cilvēks,” stāsta kurzemnieks.

Ja esi Kurzemē, tradīciju un gastronomijas dēļ noteikti jāapmeklē Seno Suitu novads, kuru šodien veido trīs pagasti: Alsunga, Gudenieki un Jūrkalne. ”Tur uz baznīcu iet tautas tērpos. Īpaši iesaku Alsungā viesoties laikā, kad tur notiek kādi svētki – tad var īpaši izjust suitus.

Vēl tur iesaku doties uz Jūrkalni ar augstāko stāvkrastu Latvijā. Vēl pie Jūrkalnes ir viens akmens, uz kura ūdens visu gadu nesasalst,” savu etnogrāfisko novadu slavē Ģirts.

Pāvilostas novada Sakas pagastā gandrīz 100 gadus atrodas Akmeņraga bāka, kurai ir 38 m augsts ķieģeļu tornis. ”Tā ir jūras krastā, var uzkāpt līdz pašai augšai,” stāsta aizputnieks.

Slīteres Nacionālā parka teritorijā Ģirts aicina doties uz divām apskates vietām – uz Kolkas ragu un uz Laivu kapsētu Mazirbē.

Foto: vienīgā zvejnieku laivu kapsēta Latvijas piekrastē

Ceļotājiem ar ģimenēm noteikti patiks ”Laumu dabas parks”, kur ikvienu gaida aizraujoša iepazīšanās ar brīnumainiem dabas noslēpumiem, aktīva, radoša, jautra un veselīga atpūta. “Bišu sanoņa ābeļziedos, svēteļu pastaiga miglainā rītā, naktsvijoļu reibinošā smarža, spāru dejas sārtā ūdensrozes ziedā…” zaļu Kurzemes stūrīti Talsu pusē raksturo parka saimnieki.

Foto: dabas skaistums “Laumu dabas parkā”

Tāpat ikvienam Latviju mīlošam ceļotājam kurzemnieks rekomendē vienu no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām Kandavu un Abavas senleju, Ventas rumba Kuldīgā – gan pavasarī, kad ‘’lido’’ zivis, gan vasarā, kad to var šķērsot basām kājām, kā arī vienīgo tūristiem atvērto militāro cietums Eiropā – Karostas cietumu Liepājā.

Foto: Karosta un Karostas cietums Liepājā

Foto: Ventas rumba vimbu “lidošanas” laikā

Starp vietām, ko pats tuvākajā laikā vēlētos apmeklēt, Ģirts izceļ mākslas dārzu ”Nekurienes vidū” pie Sabiles.

Savukārt citus mākslas mīļotājus pats gatavs laipni uzņemt Ģirta Brumsona Mākslas parkā Aizputē.

Foto: Ģirta Brumsona Mākslas parks

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl