Rotaslietas igauņu stilā – latviešu blogere Maija Armeņeva Igaunijā izkāpj no savas komforta zonas Piedāvā Visit Estonia

1 komentārs

Drīzumā TV3 ekrānos atgriežas iemīļotais šovs ‘Gatava pārvērtībām”, kura ekspertu komandai pievienojusies skaistuma un dzīvesstila blogere Maija Armeņeva. Kampaņas #EstonianWay  ietvaros Maijai nupat bija iespēja pārmaiņas piedzīvot pašai – viņa devās uz Obinitsas setu muzejsētu Igaunijā un apguva rotas igauņu stilā!

Obinitsas Setu muzejsētā, kas atrodas pusotras stundas brauciena attālumā no Tartu, tiek piedāvāta iespēja gūt priekšstatu par Setu novada vēsturi un kultūru, iepazīstot Obinitsas apkaimes setu ģimenes dzīvi, ierašas un paradumus. Mājīgās muzejistabas iekārtojums veidots no apkaimes ciemos iegūtajiem priekšmetiem, īpaši cieņā ir setu sievu rokdarbi.

Maija uz Igauniju devusies jaunas pieredzes meklējumos, cerībā atklāt ko jaunu un modernu modes pasaulē, tāpēc liels ir viņas pārsteigums, nonākot īstā somugru sētā. ”Man piesolīja modi, stilu, diez kur ir visi briljanti un tērpi?”, joko Maija.

Savā profesionālajā un personīgajā dzīvē Maija ar vēsturi un tradicionālām vērtībām neaizraujas, un, kā pati saka, no tautastērpa vienmēr izvairījusies apzināti, tomēr muzejistabā viņa ir gatava ļauties pārvērtībām un pielaikot setu nacionālo svētku tērpu un rotas setu pārstāves Kuli Kaur (Külli Kaur) vadībā. Rotas ir nozīmīgas setu sieviešu dzīvē no dzimšanas brīdim līdz pat nāvei – pirmo sudraba kaklarotu meitene saņem, nākot šai pasaulē, un arī apglabāta tiek ar kaklarotu kaklā. Lielā konusveida broša, ko pielaiko arī Maija, pasargā sievieti no nokļūšanas sievas kārtā līdz pat vecmāmiņa statusa iegūšanai. Īpaša nozīme rotām ir svētkos un ceremonijās – tad sudraba kārta sver līdz pat sešiem kilogramiem.

”Gribēju interesantas drēbes interesantā muzejā – to arī dabūju. Vienmēr svarīgi savas vēlmes formulēt ļoti precīzi”, smejas Maija, un atzīst, ka viņas vēlme tomēr ir piepildījusies– pielaikojot senlaicīgos tērpus un rotas, viņa saskatījusi tajās arī ļoti daudz mūsdienu modes tendenču, un radušās arī jaunas idejas un vīzijas par nākotnes aktualitātēm: ”Viss, kas mums ir šodien, tomēr rodas no vēstures, aksesuāri, ko izmanto dizaineri šodien, ir nākuši, iedvesmojoties no pagātnes. Es pati nebūtu iedomājusies šeit atbraukt, tāpēc paldies Visit Estonia, ka viņi man parādīja kaut ko atšķirīgu-  man tagad rodas jaunas idejas, nākas apdomāt, kas ir pagātne, kas ir tagadne un kas būs modē nākotnē. ”

Igaunijas simtgadei veltītā kampaņa #EstonianWay radīta ar mērķi iedvesmot cilvēkus doties brīvdienās uz Igauniju. Kampaņas ietvaros uz Igauniju tiek aicinātas 100 dažādas slavenības no visas pasaules  – žurnālisti, šovu zvaigznes, blogeri un populāru Youtube un Instagram kontu saimnieki – , lai gūtu pieredzi igauņu stilā. Visiem kampaņas dalībniekiem tiek pielāgotas programmas, kas ietver vienu unikālu pieredzi, attiecīgi to interesēm, lai vēlāk ar to varētu dalīties visā pasaulē!

Kampaņas autori Visit Estonia uzsver, ka varbūt ne viss, ko iespējams redzēt Igaunijā, ir unikāls, bet pieredze, kādu var gūt Igaunijā, gan nepiedzīvosiet nekur citur. Igaunija ir vieta, kur ceļošana pa salām (island hopping) ir iespējama, masāžas kļuvušas par rituālu un mežonīga daba kļūst par Tavu sirdslietu. Slavenības ir ieradušās un dzīvojušas igauņu stilā. Tagad ir tava kārta!

Uzzini vairāk par kampaņu www.estonianway.com un ieplāno savu atpūtu Igaunijā!