Reiters un Opmanis kļūst par lieciniekiem meitenes izprecināšanā svešiniekam. ”700 pasaules brīnumi” – 10. sērija

1 komentārs

Indijā katrs no dzimšanas zina, kas viņš ir, par ko kļūs vai nekļūs, jo visu nosaka kasta. Indieši tic, ka tiks apbalvoti nākamajā dzīvē, ja sekos tās noteikumiem. Šķiet neticami, bet pat 2019. gadā Indijā iespējams precēties tikai ar savas kastas pārstāvi.

Indijā visu par laulību izlemj vecāki. Parasti līgava satiek savu vīru pirms pašām kāzām, kad viņu uzaicina ciemos. Ja viss norit veiksmīgi, vienojas par laulības slēgšanu. Līgavaiņa ģimene līgavas ģimenei dod naudu jeb izpirkumu – tas nozīmē, ka meita ir aizņemta un tiek pieņemta līgavaiņa ģimenē.

“700 pasaules brīnumu” ekspedīcijas noslēgumā Egons Reiters atzīst, ka uz Indiju obligāti jādodas katram. “Nekur citur neko tādu kopā salikt nav iespējams. Smaržas, garšas, cilvēki, satiksme – to trakumu var noķert tikai Indijā. Nav neviena cita zeme tāda.”

Doties uz filmu sadaļu

TOP komentāri

  • Ingrīda
    0 0 0

    Ingrīda

    Esmu sajūsmā! Super ceļojums! Un, tik kolosāli pasniegts raidījumu cikls! Nekā enciklopēdiska. Sajūta, ka visu redzu savām acīm. Malači un superzeļli esat, Egon un Mārtiņ un meistarīgais video operātor (nepamanīju, kā sauc)! 10+ balles visiem filmas veidotājiem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl