Peļu muzejs un Sajūtu parks. TV šovu un seriālu zvaigžņu foršās idejas piepildītām brīvdienām

4 komentāri
Peļu muzejs un Sajūtu parks. TV šovu un seriālu zvaigžņu foršās idejas piepildītām brīvdienām
Foto: TV3 publicitātes foto/ F64/ esmilujelgavu.lv

”Latvijā aiz katra ceļa līkuma var atrast kaut ko interesantu un skaistu. Vajag tikai meklēt!” sarunā ar portālu Skaties.lv pauž aktrise Regīna Devīte. Viņa un vairākas TV šovos un seriālos iepazītas personas pēc Skaties.lv aicinājuma iesaka vietas, ko noteikti vajadzētu apskatīt katram Latviju mīlošam ceļotājam.

Valmieras teātra aktrises un TV3 seriāla ”UgunsGrēks” Zentiņas lomas atveidotāja Regīna Devīte iespēju padalīties ceļojuma maršrutos dēvē par milzīgu atbildību. ”Man uzreiz jāatvainojas tiem, kurus nepieminēšu.

Vidzemē ir ļoti daudz ko apskatīt. Pati visu vēl neesmu redzējusi. Viens no pasākumiem, ko vērts apmeklēt, ir 6. maijā Valmierā gaidāmā ”Maģisko sajūtu nakts”. Pagājušo gadu tur biju aizgājusi tikai ap pusnakti, īsi pirms salūta, tas bija vienkārši fantastiski! Tik pieklājīgu un jauku publiku sen nebiju redzējusi. Burkās bija tūkstošiem sveču, prožektori, koncerts…” sajūsmināta ir aktrise.

Ikvienam, īpaši ģimenēm ar bērniem, valmieriete rekomendē arī ”Sajūtu parku” Valmierā, kura piedāvājumā ir baskāju takas, pārbrauciens pāri Gaujai, dažādi šķēršļi un pat iespēja pastaigāt pa dubļiem.

Regīnai Devītei ļoti mīļa vieta ir Zilaiskalns.

Regīna Devīte

Regīna Devīte
Aktrise

”Tie nav Himalaji, tas ir vienkāršs Latvijas kalns netālu no Valmieras. Zilākalna Martas dzīvesvieta. Uz Zilokalnu noteikti vajadzētu aizbraukt zilo vizbulīšu ziedēšanas laikā. Es personīgi to nevienu gadu neesmu noķērusi, bet zinu, ka tas ir ļoti, ļoti skaists skats.

Šis kalns ir maģisks – viena no tām Latvijas vietām, kas ir vairāk apvīta ar leģendām uz sajūtām, ne tik daudz praktiski tur ir ko redzēt,” Zilokanu aktrise jo īpaši iesaka dabas mīļotājiem.

”Cilvēkiem, kuri kaut ko vēlas redzēt, es ieteiktu Ķoņu dzirnavas Rūjienas pusē. Tur joprojām darba kārtībā ir vilnas apstrādes mašīnas, un esot pat iespēja aizvest vecos vilnas džemperus, ko viņi izplucina un savērpj jaunā dzijā. Mašīnas ir grandiozas!

Ir viena vieta, kurā es neesmu bijusi, bet ļoti vēlos – Limbažos ir Sudraba muzejs, ko atvēris sudrabkalis Oļegs Auzers.

Tikmēr Gulbenē dzīvo Ainis Vorobjovs, kurš nodarbojas ar Latvijas pusdārgakmeņiem. Viņš uz laukiem meklē akmeņus, tos apstrādā, un tagad viņš atvēris jaunu izstāžu zāli,” stāsta Devīte. Lai cilvēki neviltos, viņa pirms došanās interesentiem iesaka iepazīties ar informāciju ”Facebook”.

”Mazsalacā ir Peļu muzejs. Ekspozīciju veido visvisādu mazi nieciņi – pelītes.

Tiem, kuri alkst apmeklēt skaistas vietas un dabu, iesaku savu dzimto pusi Burtniekus, kur apskatīties gan ezeru, gan Burtnieku parku, kas ir viens no retajiem muižu parkiem, kas ir kopts un bijis labā kārtībā visu laiku. Arī tagad tāds ir.

Vēl Burtniekos ir Zirglietu muzejs,” dzimto pusi slavē aktrise.

Viņa akcentē, ka interesentiem pirms došanās uz šiem ”mazajiem muzejiem” vērts sazinās ar muzeju pārstāvjiem par vēlamo vizītes laiku.

Par vienu no Vidzemes maģiskākajām vietām Devīte uzskata Raunas Staburagu.

Foto: Raunas Staburags – vienīgā raudošā klints Latvijā

Aktrise neaizmirst arī par Valmieras teātri, kas arī gādā par ciemiņiem un sestdienās un svētdienās piedāvā dienas izrādes.

”Mēs paši Latviju pazīstam ļoti maz. Gan Vidzemē, gan Kurzemē, gan Latgalē aiz katra ceļa līkuma ir kāds brīnums. Vajag tikai meklēt, braukt un skatīties! Varbūt pat vēl labāk, ka tās brīnumainās vietas tu atrodi pats,” ikvienu apceļot Latviju iedvesmo Devīte.

Devītes kolēģis seriālā ”UgunsGrēks” Jezupa lomas atveidotājs un brīvmākslinieks Kristaps Rasims šogad apņēmies vairāk paceļot tieši pa Latviju.

”Es priecājos, ka Latgalē šobrīd viss tik ļoti ātri attīstās, ka es pat reizēm neapgūstu visu to, kas tur notiek,” priecājas aktieris.

Starp vietām, kur noteikti ir jāaizbrauc, Rasims min Aglonu. ”Katram cilvēkam vienreiz mūžā jāpabūt Aglonā un visu to jāredz – gan sakrālo, gan laicīgo. Te nav runa par reliģiju, bet gan par skaistumu, kas mums tur ir.

Foto: skaistā Aglona

Tas, kas šobrīd notiek Rēzeknē, – traks var palikt. Attīstījies gan ”Gors”, gan slavenais ”Zeimuļš”, īpaši pamanīts ir arī pilskalns,” par savu dzimto novadu lepns ir aktieris.

Ceļotājiem, kuriem sirds velk Latgales virzienā, Rasims iesaka trīs maršrutus.

Dodoties uz Rēzekni, vērts izmantot izdevību un apmeklēt Latgales šmakovkas dedzinātavu Kārsavas novada Malnavā.

”Otrs maršruts – ja brauc Latgalei pa vidiņu, noteikti jāaizbrauc caur Preiļiem, caur Leļļu muzeju uz Aglonu. Tur ir gan Kristus karaļa kalns, gan bazilika, gan turpat netālu atrodas arī Velnezers.

Foto: Velnezers

Šogad pats visvairāk gribu izzināt Daugavpili. Tur ir ko redzēt, un es saprotu, cik maz es no tā visa zinu,” norāda Rasims.

Aktieris Daugavpilī kā apmeklēšanas vērtas vietas izceļ Šmakovkas muzeju, zinātkāres centra “ZINOO” filiāli, Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centru.

”Doties ne tikai pēc Rotko mākslas, ko daudzi joprojām nesaprot, bet novērtēt, kā cietoksnis ir attīstījies un kāda dzīvība tur kūsā,” izvēli pamato aktieris.

Foto: Daugavpils cietoksnis

Tāpat Līvānos apskatāms stikla muzejs, kas iekārtots agrākajā stikla ražotnē, bet Preiļos – vecais parks, bet netālu no Rēzeknes esošais Mākoņkalns – vieta, no kuras kā uz delnas var redzēt vienu no lielākajiem Latvijas ezeriem – Rāznas ezeru. Tāpat Rasims iesaka apmeklēt Lielo liepu kalnu un Daugavas lokus.

Viņš gan akcentē, ka starp apskates vērtiem objektiem Latgalē viņš izcēlis labi, ja divus procentus no tā, ko šajā novadā var izbaudīt Latviju mīlošs ceļotājs.

Jelgavniece Anda Bogdanova, kuru Latvija iepazina TV3 šovā ”Netīrās dejas”, ikvienu aicina uz savu dzimto pilsētu. Īpašo sajūtu tveršanai Anda iesaka pastaigu pa Jelgavas Jauno gājēju tiltu.

Mītavas tiltu – Baltijā unikālo gājēju tiltu pār Driksas upi – atklāja 2012. gadā. ”No sākuma gan jelgavnieki bija sašutuši par tādu tiltu un kam vispār tāds nepieciešams, bet šobrīd es nespēju iedomāties foršāku vietu Jelgavas centrā, kur vakaros var aiziet pastaigāties.

Foto: Mītavas tilts un promenāde Jelgavā

Arī Ozolniekos ir vanšu tilts, tiesa, tas nav tik iespaidīgs, bet arī ir jauka vietiņa dabas mīļotājiem,” stāsta jelgavniece.

Turklāt Jelgavas gājēju tiltiņam līdzās atvērtas divas brīnišķīgas vietas – ”Tējas namiņš”, kurā ir plašs kūciņu klāsts, un restorāns “Pilsētas elpa”.

”Zemgalē noteikti apskates vērti ir briežu dārzs “Buku audzētava” Valgundē un Tērvetes dabas parks.

Tas, ko es kā jelgavniece bieži daru, iedodu brīvdienu savai mašīnai un izstaigājos kājām. Jelgava nav tik liela, un, ejot kājām, pilsētu iespējams patiesi izbaudīt un varbūt ieraudzīt vietas, ko dienas steigā, braucot automašīnās, nepamanām.

Mums ir brīnišķīga promenāde, pa kuru var pastaigāties vai vienkārši pasēdēt, pabūt svaigā gaisā un pavērot Lielupi,” ar savu pilsētu lepojas šova zvaigzne.

Jau drīzumā to, ko vērts apskatīt Kurzemē, pastāstīs kāds šarmants kurzemnieks, kurš startēja vienā no populārākajiem iepazīšanās TV šoviem.