Pasaulē augstākais ūdenskritums iztek no Gaujas. Tu būsi pārsteigts, kāpēc!

4 komentāri
Pasaulē augstākais ūdenskritums iztek no Gaujas. Tu būsi pārsteigts, kāpēc!
Foto: Flickr

Lai arī latvieši ir maza tautiņa, viņi pamanījušies dot prāvu artavu dažādās pasaules mērogā nozīmīgās nozarēs.

Ja kādreiz dosies ceļojumā uz Venecuēlu, zini, ka šajā valstī savu muguru lepnumā vari izsliet taisnāk – šajā valstī esošo pasaulē augstāko ūdenskritumu Angel Falls jeb Anhela ūdenskritumu atklājis latvietis Aleksandrs Laime.

Aleksandrs Otrā pasaules kara laikā bija spiests emigrēt uz Dienvidameriku. Lai arī Anhela ūdenskritumu jau iepriekš bija piefiksējis lidotājs Džimijs Anhels, pirms to izdarīja Aleksandrs, neviens vēl nebija uzdrīkstējies mērot bīstamo ceļu cauri džungļiem, lai ūdenskritumu aplūkotu arī tuvumā.

1955. gadā Aleksandrs sasniedza Velna kalnu, no kura tek ūdenskritums. Tieši 18. novembrī viņš nolēma Venecuēlas laikrakstam El Nacional paziņot tās upes nosaukumu, kas veido ūdenskritumu – Aleksandrs to nodēvēja par Gauju.

Uz šā paša kalna atrodas vēl četras upes, arī tām doti latviski nosaukumi  – Daugava, Ogre, Venta un Kurzeme (pēdējo gan vēlāk vietējie pārdēvēja par Leoni).

Laime piedalījās arī oficiālajā ūdenskrituma mērīšana kopā ar National Geographic komandu.

FOTO

TOP komentāri

 • ...
  +3 +2 -1

  ...

  vispār jau latvieši nemaz ar nav bijuši tik maza tautiņa, jo patiesībā mēs nākam, jeb no mums nāk ..., kā kuram labāk patīk no ļoooti senas, lielas, varenas, varošas, cildenas un diženas civilizācijas ... patiesībā tas viss - jūs esat maziņi, jūs esat kalpi, jums nav bijusi sava rakstība ... tas viss nāk vai nu no nezināšanas, vai nu no melīgiem avotiem, kuri cenšas mūs pazemot, atņemt tautas gara spēku un iznīdēt !!! nekādi mēs neesam maziņi - mēs esam gaismas nesēju civilizācija! ieteiktu iepazīties ar Baltu sevēsturi, pirms pļekarēt muļķības!
 • Ieva
  0 0 0

  Ieva

  Anhela tāpēc, ka "Eņģelis" jeb "Angel" spāniski ir "el ángel". Spāņu valodā "g" bieži izrunā kā "h". Un, tā kā tulkojot nosaukumus pārsvarā vadās pēc izrunas, tad radies "Anhela" ūdenskritums.
 • Nameisis
  0 0 0

  Nameisis

  Kāpēc Anhela ?

  This fall is named for Jimmy Angel, an adventurous pilot from Missouri, United States, who flew to the air circus Lindberg. James Crawford Angel (Jimmy Angel) is a modern legend. He saw the waterfall for the first time in 1933 with his partner while searching for the legendary McCracken River of Gold, or the Golden City.

  James returned again in 1937 with his wife and his friend Gustavo Henry Gardener where they had an emergency landing on top of the Auyantepuy. The aircraft was able to reach safely to the top of the Tepuy and stayed there for 33 years until it was taken down by a helicopter.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl