Komentāri
Pasakaini FOTO: “Dāņu pils” Kurzemē ziemai neierastā gaismā
Foto: Gints Mucenieks

Kamēr ziemas prieku baudītāji sūkstās par īstās ziemas neesamību, fotogrāfi ķer mirkļus, lai skaisto Latvijas dabu un tūrisma objektus iemūžinātu jebkuros apstākļos. Uzkrītošais sniega trūkums pat pirms Ziemassvētkiem fotogrāfam Gintam Muceniekam ļāvis agrākās Kurzemes bīskapijas centrālās pils drupas raudzīt ziemai neierastā gaismā. Arī bez sniega ainava paveras skaista. 

Nelielā pilsēta Piltene, kas atrodas Ventspils rajonā, dokumentos minēta jau 1295. gadā, bet pilsētas tiesības ieguvusi 1557. gadā. Tās ģerbonis apstiprināts 1925. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teika vēstī, ka Pilteni esot dibinājis Dānijas karalis Valdemārs, kurš devies ar kuģiem sirojumā pa Kurzemi. Viņš nolēmis celt pilsētu tur, kur satikšot pirmo zēnu (“piltene” vecdāņu valodā nozīmējot “puika”).

Patiesībā gan pilsētiņa veidojusies kuršu pils un apmetnes vietā, bet teika norāda par tās sakariem ar Dāniju. Tādēļ agrāk šo Kurzemes pilsētu dēvēja par “Dāņu pili”.

No 14. gadsimta līdz 16. gadsimtam Piltene bija Kurzemes bīskapijas administratīvais centrs.

Piltenes pils celta 13. un 14. gadsimta mijā un apdzīvota līdz 16. gadsimtam. No agrāko laiku greznības līdz mūsdienām saglabājušies pils pamati un torņa fragmenti.

Ar laipnu fotogrāfa atļauju noskaņu no Piltenes pilsdrupām piedāvājam arī portāla Skaties.lv lasītājiem.

Foto

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl