VIDEO: pasakainā vieta Latvijā, kur saule lec un riet vienuviet

1 komentārs
VIDEO: pasakainā vieta Latvijā, kur saule lec un riet vienuviet
Foto: facebook/Latvia-Kolka

Latvijas tālākā ziemeļu punkta Kolkas vārdu pirms pieciem gadiem izdaudzināja Jura Poškus komēdija Kolka Cool. Paši kolcinieki sarūpējuši burvīgu video, kas atspoguļo, kā saule ausmu un rietu, atrodoties vienā un tajā pašā punktā.

Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, bet Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē. Tā ir vieta, kur vērojama divu “jūru” – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu saduršanās. Rags kā sēklis zem ūdens turpinās vēl 6 km garumā, un tā muguru jūra apskalo 0,5-3 metru dziļumā. Jūra ap Kolkasraga sēkli ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta. Sēkļa galā uz mākslīgas salas atrodas Kolkas bāka.

Foto

Kolkasraga (Domesnes) vārds pirmo reizi sastopams tekstā (1040. gadā), kas iekalts Mērvalas rūnu akmenī Zviedrijā. Kolka kā apdzīvota vieta pirmo reizi rakstos minēta 1387. gada dokumentā. Kolkasraga apzīmējums dokumentos līdz 19. gadsimta beigām bija Domesnes, bet vietējie iedzīvotāji ciemu sauca par Kolkasragu. 20.gadsimtā nostiprinājies apdzīvotās vietas nosaukums Kolka, lībiski Kūolka. Šis apzīmējums nāk no somu un igauņu valodas: igauņu kolgas, kolk, somu kolkka – kakts, stūris, nostūris.

Te ir vienreizēja iespēja vērot gan saullēktu, gan saulrietu jūrā, atrodoties vienā un tajā pašā vietā.

Pavasara migrācijas laikā šeit ir ievērojama caurceļojošo gājputnu koncentrēšanās un atpūtas vieta.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl