Norvēģijā atklāts naftas platformu kruīzs

Pievienot komentāru
Norvēģijā atklāts naftas platformu kruīzs
Foto: Reuters/ Scanpix

Ceļojums ar kruīza kuģi – šāds atvaļinājums vislabāk pavadāms, kuģojot siltajās zemēs. Citādi domā tūristi Norvēģijā, kuri devušies pirmajā ekskursijā pa naftas platformām Ziemeļjūrā.

Pavisam neparastu kruīza piedāvājumu izveidojusi kāda naftas kompānija Norvēģijā. Ņemot vērā zemās naftas cenas, uzņēmums nolēmis piedāvāt naftas platformu apskati uz kruīza kuģa. Četru dienu ilgajā tūrē gar Norvēģijas piekrasti interesenti varēja apskatīt daudzās iespaidīgās naftas ieguves vietas. Pēc ekskursijas tūristi izrādījuši patiesu prieku par piedzīvoto.

“Tas ir vienkārši brīnišķīgi! Es biju tik pārsteigta, jo nezināju daudz par naftas ieguvi, tādēļ, kad ieradāmies šeit un devāmies no platformas uz platformu, tas bija aizraujoši. Es nespēju noticēt, ka tik lielas būves vispār var tikt radītas!” pēc ceļojuma pārdomās dalās kruīza pasažiere Kari Somme.

Foto

Ziemeļjūra, kura pazīstama ar saviem nepastāvīgajiem laikapstākļiem un brāzmaino vēju, patiesi ir netipisks kruīza maršruts. Tā gan ir darbavieta simtiem naftas kompāniju darbinieku, kuri ikdienā strādā, lai no atradnēm jūras dzelmē pumpētu ”melno zeltu”.

“Katrs norvēģis zina, ka nafta mūsu valstij nesusi pārticību un labklājību, kas nav salīdzināma ar citām valstīm! Tādēļ, manuprāt, ikvienam norvēģim vajadzētu zināt nedaudz vairāk par to, kā Norvēģija no parastas valsts 50 gados kļuvusi par bagātu nāciju,” lepojas kruīza pasažieris Evens Bo.

Gandrīz nedēļu ilgais kruīzs maksā vairāk nekā 1000 eiro un pirmajā reizē pulcējis 120 ceļotājus.