Harmonija igauņu stilā – Kristīne Garklāva meklē harmoniju Igaunijas mežos Piedāvā Visit Estonia

1 komentārs

Kampaņas #EstonianWay ietvaros izbaudīt skaistās Igaunijas dabu un smelties iedvesmu nesen devās latviešu TV personība Kristīne Garklāva. Viņa viesojās Veru apriņķa meža skaņu namiņos un Pesapuu skatu tornī. ”Par valsti ļoti daudz pastāsta tas, kāda tur ir daba un kādi tur ir meži, kā par tiem rūpējas, kas tajos slēpjas,” uzskata Kristīne.

Mežu Kristīnei patīk baudīt, apgulstoties sūnās – neesot nekā labāka kā gulēt sūnu paklājā un vērties mežģīnēs, ko uz debesu fona veido koku galotnes.  Tomēr Igaunijā Kristīne atklāja, kā mežu piedzīvot citādi – igauņu stilā.

Meža megafonus Pehni dabas centrā veido trīs milzīgi koka rupori (dēvēti arī par Ruup), kas ļauj apmeklētājiem uzkavēties, ieklausīties meža skaņās un atsvaidzināt domas, kā arī atpūtināt savus ķermeņus. Atkarībā no tā, no kuras puses ruporā skatās, var ieraudzīt arī mežu pavisam citā redzeslaukā.

Kristīne secina, ka meža skaņu namiņi ļauj ne tikai sajust mežu vistiešākajā vietā, bet vedina arī ieklausīties sevī, un dod iespēju nosūtīt kosmosā labas domas. ”Lietas nav vienkārši lietas, tās kļūst īpašas, kad tām piešķiram vērtību, kam paši ticam,” stāsta Kristīne.

Igauņi piedāvā arī savu veidu kā baudīt dabasskatus. Gleznainajā Reuges senlejā Līnjerves ezera krastā slejas savdabīgs skatu tornis, kas pēc izskata atgādina koku ar divām putnu ligzdām. Pesapuu skatu torņa augstums ir 30 metri, un naktīs tas tiek izgaismots, padarot skatu vēl iespaidīgāku.

Torņa idejas autors ir igauņu arhitekts Karmo Tera (Karmo Tõra), un Kristīne Garklāva uzskata, ka tornis ir īsts arhitektūras šedevrs – izveidojot apskates laukumu līdzīgu putna ligzdai, objektam izdevies piešķirt papildu vērtību, un cilvēks var ne tikai nokļūt tuvāk debesīm, bet arī pats sajusties kā putns.

Kristīne Garklāva aicina torni noteikti apskatīt naktī un vedina nebaidīties ceļot dažādos gadalaikos.  ”Nekad nav tā, ka ir slikti laikapstākļi, pelēkās krāsas tikai dod vairāk vaļas iztēlei,” aicina Kristīne ”Igaunija ir lieliska vieta, kur meklēt daudz kā interesanta un nav pat jābrauc tālu, lai piedzīvotu brīnumus.”

Igaunijas simtgadei veltītā kampaņa #EstonianWay radīta ar mērķi iedvesmot cilvēkus doties brīvdienās uz Igauniju. Kampaņas ietvaros uz Igauniju tiek aicinātas 100 dažādas slavenības no visas pasaules  – žurnālisti, šovu zvaigznes, blogeri un populāru “Youtube” un “Instagram” kontu saimnieki, lai gūtu pieredzi igauņu stilā. Visiem kampaņas dalībniekiem tiek pielāgotas programmas, kas ietver vienu unikālu pieredzi, attiecīgi to interesēm, lai vēlāk ar to varētu dalīties visā pasaulē!

Kampaņas autori “Visit Estonia” uzsver, ka varbūt ne viss, ko iespējams redzēt Igaunijā, ir unikāls, bet pieredze, kādu var gūt Igaunijā, gan nepiedzīvosiet nekur citur. Igaunija ir vieta, kur ceļošana pa salām (island hopping) ir iespējama, masāžas kļuvušas par rituālu un mežonīga daba kļūst par tavu sirdslietu. Slavenības ir ieradušās un dzīvojušas igauņu stilā. Tagad ir tava kārta!

Uzzini vairāk par projektu estonianway.com un ieplāno savu atpūtu Igaunijā!

1 komentārs