Māksla, ko atklāj tikai ģimenes dēliem. Iepazīsti Indiju ”700 pasaules brīnumi” – 9. sērija

Pievienot komentāru

Indija sevī apvieno šķietami nesavienojamas lietas – kopā samiksējas senatnīgums un jaunā pasaule. Visvairāk mūsdienīgā un veclaicīgā savienojumu var redzēt tradicionālo amatnieku darbos. Šajā epizodē ceļotāji nokļūst pikanto garšu pasaulē, ieskatās zīda audeklu tapšanas aizkulisēs un izmēģina tradicionālo cīņu – kušti.

Indijā pat tradicionālā cīņa izskatās neticama. Kušti raksturo ieeļļoti un ar smiltīm apsmērēti cīkstoņi. Vieni saka, ka tas ir tādēļ, lai labāk sajustu satvērienu, citi, ka šo metodi izmanto kā pretsviedru līdzekli, vēl citi – ka eļļai un zemei ir sakrāla un mistiska nozīme. Tā vai citādi – izskatās efektīgi un biedējoši.

Varanasi ir zināma kā zīda pilsēta. Zīds ir ļoti smalks materiāls, bet zīda sienas dekoru izveide – ilgs un sarežģīts process. Viens šāds dekors sastāv no 25-35 dažādu toņu diegiem, var paiet pat trīs mēneši līdz pabeigtam rezultātam. Aušana ar zīda diegiem ir māksla, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē. Interesanti, ka šo darbu dara tikai vīrieši. Meitas netiek apmācītas, jo nevar zināt, kur viņas nonāks, kad apprecēsies.

Kāpēc Indijā ir tik ass ēdiens – skaties video!