Liepāja – numur 1 galamērķis Kurzemē

Komentāri
Liepāja – numur 1 galamērķis Kurzemē
Foto: Martijn.Munneke, Flickr-Ignat Gorazd, Flickr-LETA

Pēdējā gada laikā Liepāja bijusi visapmeklētākā pilsēta Kurzemē, liecina Promenade Hotel veiktais Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu pētījums.

Pēdējo 12 mēnešu laikā tā saukto vēju pilsētu Liepāju apciemojuši 38,8% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Populārāko pilsētu saraksta augšgalā Latvijas ceļotāju topā ierindojušās arī Kuldīga, kur pabijuši 36,4% respondentu un Ventspils, kuru atzīmējuši 34,1% aptaujāto. Nevienu Kurzemes pilsētu pēdējā gada laikā nav apmeklējuši 33,6% aptaujas respondentu, noskaidrots pētījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Runājot par Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumiem, noteikti jāmin faktors, ka liela daļa pašmāju ceļotāju Liepāju vai citas vietējās pilsētas kā galamērķi izvēlas spontāni, plānojot dažas dienas iepriekš, kur un kā pavadīt brīvdienas,” stāsta Promenade Hotel vadītājs Mārtiņš Veiss.

Nosaucot apskates objektus, kurus iedzīvotāji vēlētos apskatīt, apmeklējot Kurzemi, absolūts līderis ir Kolkas rags – to atzīmējuši 63,1% aptaujas dalībnieku. Vēl iedzīvotāji vēlējušies doties uz Jūrkalnes stāvkrastu (48,9%) un Kuldīgas vecpilsētu (45%). Kā intereses vērtus aptaujātie izcēluši arī galamērķus Liepājā – 41,9% vēlējušies doties uz Liepājas karostu un karostas cietumu, bet 31,9% gribētu apmeklēt Liepājas promenādi.

Komentējot Liepājas lielo popularitāti Latvijas ceļotāju vidū, M. Veiss stāsta, ka pilsēta pašmāju tūristus spēj pārsteigt ne tikai ar smilšaino pludmali un lieliskām atpūtas iespējām pilsētā, kas ir piedāvājumā arī pēc aktīvās tūrisma sezonas: “Liepāja var lepoties arī ar vairākiem lieliem pasākumiem, kas piesaista lielu cilvēku skaitu. Šeit notiek Summer Sound festivāls, rallijs Kurzeme, ERC rallijs un dažādi sporta pasākumi – Liepājas Pusmaratons, vietējā futbola kluba FK Liepāja un hokeja kluba HK Liepāja spēles, kā arī Liepājas teātra izrādes, pašlaik lielu tūristu interesi izraisa jaunās koncertzāles Lielais Dzintars kultūras pasākumu piedāvājums, kas uz pilsētu aicinās gan tuvus, gan tālus pilsētas viesus.”

Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu pētījums veikts pēc Promenade Hotel pasūtījuma Latvijas interneta lietotāju vidū un tajā piedalījušies 542 respondenti.

Lasi vēl