Lieldienu salu otro reizi plānots sasniegt ar plostiem

0 Komentāru
Lieldienu salu otro reizi plānots sasniegt ar plostiem
Foto: Arian Zwegers, Flickr

Pārdrošam ceļojumam gatavojas starptautiska pētnieku komanda. Viņi iecerējuši atkārtot leģendāro Tūra Heijerdāla Kon Tiki ekspedīciju, ar diviem koka plostiem dodoties uz Lieldienu salu.

Pirms doties tālajā un bīstamajā ceļā, koka plosti tika iesvētīti. Tie ir septiņus metrus plati un 17 metrus gari. Pētnieku grupa iecerējusi Klusajā okeānā veikt astoņus tūkstošus kilometru. No Peru viņi dosies uz Lieldienu salu un pēc tam uz Čīli. Plānots, ka tam būs nepieciešami aptuveni četri mēneši.

Pētnieki savai ekspedīcijai devuši nosaukumu Kon Tiki 2, jo pirms gandrīz 70 gadiem līdzīgā ekspedīcijā devās norvēģu pētnieks un ceļotājs Tūrs Heijerdāls. Kon Tiki ekspedīcija bija viņa pirmais brauciens ar plostu pāri Klusajam okeānam, kas Heijerdālam atnesa pasaules slavu.

Starptautiskajā komandā ir 14 dalībnieki no deviņām valstīm, tostarp no Peru, Norvēģiju, Jaunzēlandi, Lielbritāniju un Krieviju. Pētnieki pārstāv dažādas jomas. Viņi studēs okeānu, lai dokumentētu klimata izmaiņas, jūras dzīvi un piesārņojumu.

Ja viss ritēs, kā plānots, Lieldienu salu viņi sasniegs decembra vidū. Pēc tam viņi dosies uz dienvidaustrumiem un prognozēts, ka Čīlē koka plosti pietauvosies pirmajā martā.

0 Komentāru