Latvijas apslēptā pērle! Apskati spocīgo Katvaru muižas liepu parku!

18 komentāri
Latvijas apslēptā pērle! Apskati spocīgo Katvaru muižas liepu parku!
Katvaru muižas liepu parks. (F64)

Kad šķiet, viss interesantais Latvijā ir apskatīts un redzēts, un nav vairs vietas pārsteigumam, tad tie ir maldi – teju katrs Latvijas nostūris glabā kādu apslēptu pērli, kas ir nepelnīti aizmirsta. Tāda pērle arī ir Katvaru muižas parks, kas izskatās tik spocīgs un neparasts – gluži kā no pasakām!

Lai gan Katvaru muižas parks atrodas tikai 100 kilometru attālumā no Rīgas – Limbažu novadā, tas noteikti nav viens no populārākajiem apskates objektiem. Un, ja tu esi neparastu Latvijas dabas objektu mednieks, tad šī vieta apskates vērta.

Katvaru parks ir apmēram 15 hektārus liels, un daļa tā atrodas Katvaru ezera krastā. Tieši gar ezera krasta terasēm stiepjas vecu liepu alejas ar atpūtas stūrīšiem.  Interesantas ir liepu alejas, no kurām pati grandiozākā ir augšējās terasē – tur atrodamas 400 gadus vecas, četrus līdz piecus metrus resns un līdz 40 metrus garu milzu liepu aleja.

Visiespaidīgākais no visiem Katvaru parka stādījumiem ir liepu ziemeļu labirints ar ļoti īpatnēji veidotām liepām, caur kuru lapotni vasarās nav saskatāmas debesis. Tas skaidrojams ar to, ka  reiz apzāģētas un pašlaik izveidojušas ļoti blīvu vainagu.

Liepas izskatās gluži kā pasakās noburts ļaužu pulks. Un, lai arī Pokaiņi ir Latvijas ezotērkas un misticisma cienītāju  Meka, domājams, ka arī Katvaru liepu parks ir pilns ar smalkām enerģijām, spokiem un portāliem uz paralēlajām pasaulēm. Un, kāpēc gan ne – galu galā pie parka atrodas arī Katvaru muiža un tai ir vairāku gadsimta sena vēsture ar saviem stāstiem un mītiem par tās kādreizējiem saimniekiem. Muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis..  Ēka ir viens no pēdējiem izcilākajiem Latvijas baroka arhitektūras piemēriem, kas pagaidām saglabājies bez neatgriezeniskiem pārveidojumiem.

Apskati spocīgo Katvaru parku fotogrāfijās un, iespējams, tas būs labs sākums ceļojumam, iespējams, uz vienu no īpatnējākām liepu alejām Latvijā.

18 komentāri