Kurzemes skaistākā ezera krastā atklāta jauna pastaigu vieta – Elkraga dabas taka

Pievienot komentāru
Kurzemes skaistākā ezera krastā atklāta jauna pastaigu vieta – Elkraga dabas taka
AIVARS ĶESTERIS, F64

Ventspils novada Usmas pagastā gada sākumā izveidota jauna pastaigu vieta – pie Usmas ezera no priežu dēļiem izbūvēta 300 metru gara dabas taka veselīgām un rāmām pastaigām.

Ejot pa Elkraga taku, var novērtēt Kurzemes leģendām apvītākā un skaistākā ezera burvību, atceroties, ka platības ziņā tas ir sestais lielākais ezers Latvijā, akcentē Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

No dabas takas paveras skats arī uz Moricsalu – vienu no pēdējām maz pārveidotajām teritorijām, kur jau vairāk nekā 200 gadu nenotiek saimnieciskā darbība.

Moricsalas unikalitāte ir ļoti vecais mežs, tajā augošie koki sasniedz pat 500 gadu vecumu. Sala ir laba mājvieta retām ķērpju, sūnu un kukaiņu sugām, tā ir vaboļu paradīze un vienīgā zivju ērgļu kolonijas vieta Latvijā, tajā konstatētas 222 tauriņu sugas, dažas no tām nav sastopamas nekur citur mūsu valstī un pat Baltijā. Moricsalas rezervāts iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”.

Jaunā Elkraga dabas taka ir īpaši pielāgota personām ar kustību traucējumiem, senioriem un ģimenēm ar maziem bērniem. Ir sagatavots arī audio materiāls latviešu un angļu valodā, kuru varēs noklausīties, izmantojot QR koda uzlīmes, kas būs izvietotas uz informatīvā stenda.

Pavasarī uz takas paredzēts uzstādīt apmeklētāju skaitītāju, kas ilgtermiņā palīdzēs izvērtēt tūrisma objekta pievilcību.

5 idejas skaistām brīvdienu pastaigām Jūrmalā