Krievu lidotājam izdevies sasniegt jaunu pasaules rekordu

Pievienot komentāru
Krievu lidotājam izdevies sasniegt jaunu pasaules rekordu
Foto: Scanpix

Sasniegts jauns pasaules rekords! Šoreiz lidošanas jomā. Krievu lidotājs 11 dienās gaisa balonā apceļojis apkārt pasaulei.

64 gadus vecā krievu lidotāja Fjodora Koņukhova sirdslieta vienmēr bijusi lidošana gaisa balonā. Cerībā sasniegt rekordu savu ceļojumu viņš sāka 12. jūlijā no Austrālijas pilsētas Northemas. Pēc 11 dienas gara, piedzīvojumiem un grūtībām bagāta ceļa 23. jūlijā viņš ar ovācijām sagaidīts piezemējoties Austrālijas dienvidrietumos.

Vēsturiskajā ceļojumā viņš lidoja gar Jaunzēlandi, pāri Klusajam okeānam, tad gar Dienvidameriku, Labās Cerības ragu un Dienvidu okeānu.

Koņukhovs pārspējis iepriekšējo rekordu par vairāk nekā divām dienām. Līdz šim pasaules rekords piederēja amerikānim Stīvam Fosetam, kurš pirms 14 gadiem pasauli apceļoja 13 dienās un astoņās stundās.

Piezemējoties jauno pasaules rekordistu Koņukhova sagaidījušas vairākas glābšanas brigādes, mediju pārstāvji, atbalstītāji un līdzjutēji. Viņš pats atzinis, ka visvairāk ilgojies pēc savas ģimenes un ir ārkārtīgi priecīgs atkal atgriezties uz zemes pēc tik ilga gaisā pavadīta laika.

“Te ir tik fantastiska smarža! Tā ir zāles brīnišķīgā smarža, kas augšā debesīs nav jūtama,” atzina Koņukhovs.

Foto

Tiesa, ceļš nav bijis no vieglajiem. Rekorda sasniegšanas laikā lidotājam nācās saskarties ar ekstrēmiem apstākļiem – 10 tūkstošu metru augstumā vējš gaisa balonu aiznesis aiz dienvidu polārā loka, kur gaisa temperatūra sasniegusi mīnus 56 grādus pēc Celsija. Sasalušas gaisa balonā esošās skābekļa maskas un dzeramais ūdens. Tāpat vienubrīd gaisa balonā sabojājusies apsildīšanas sistēma.

Ceļojuma laikā radās bažas, ka ķibeles liks lidotājam ceļu pārtraukt, tomēr viņš nepadevās un nu var lepoties ar pasaules rekordu.