Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

1 komentārs
Katru dienu ar sērfa dēli padusē – stāsts par Jāni, kurš izdzīvo sapni, strādājot Šrilankā
Foto: privātais arhīvs

Klausoties šādus stāstus, turpinu ticēt tam, ka veiksme tiešām eksistē (man personīgi nekad nav veicies ne loterijās, ne arī kāršu vai citās spēlēs, tāpēc bieži vien apšaubu tās esamību). Šis būs stāsts par Jāni Bērzu, kurš ziemu jau otro gadu pavada Šrilankas pilsētiņā Veligamā, kur katru dienu sāk ar uzkāpšanu uz sērfa dēļa, bet aizvada to, apmācot arī citus. Šeit baltā skaudība būs tieši vietā, jo stāsts kā no labas mākslas filmas.

Labs stāsts, kas noved līdz “Good story”

Veligama ir pilsēta, kas atrodas Šrilankas dienvidu piekrastē, un tajā mitinās nedaudz vairāk nekā 72 tūkstoši iedzīvotāju. Lai gan pieredzējušiem sērferiem šīs pilsētas pludmale un viļņi, ko tā piedāvā, esot nekas, “parastajiem mirstīgajiem” tas tik un tā šķitīs iespaidīgi. “Mūsu viesnīca, sērfa skola un Veligama – ideālākā vieta, kur mācīties sērfot,” savu stāstāmo iesāk Jānis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš dzīvo viesnīcā, kuru sauc par “Good Story”. To pārvalda četri vīri no Krievijas – Maksims, Kirils, Artjoms un Jevgēnijs, kurš ir dzimis un audzis Latvijā, turklāt joprojām nedaudz runājot mūsu mēlē. Viņi iekārtoja viesnīcu, lai kopā ar ģimenēm būtu, kur atbraukt, pagozēties saulē un pasērfot. Pēdējos gados darbojas arī sērfa skola, kurā piedāvāju darbu arī Jānim.

Viss noticis patīkamas sagadīšanās rezultātā: “Vienu dienu māsa zvana un saka, ka, iespējams, tuvākajā laikā man rakstīšot tāds Maksims sakarā ar instruktora darbu Šrilankā.” Jānis sākumā tam nav ticējis, taču pāris dienas vēlāk viņš saņem ziņu ar piedāvājumu.

“Uz to, protams, uzreiz atbildēju – Jā! Kad varu lidot?” atceras pašmāju sērferis. Tajā laikā Latvijā viņam nebija nekādu saistību, kā arī laikapstākļi, kas valdīja aiz loga, nelika vilcināties ar atbildi.

Dažas dienas pirms šī piedāvājuma, kas izmainīja visu Jāņa dzīvi, bija noticis vēl kas zīmīgs: “Pāris dienas iepriekš biju uztetovējis leģendāro bildi ar siluetiem no 1966. gada filmas “The Endless Summer”, kas principā ir ikviena sērfera sapņa iemiesojums – visu cauru gadu dzīvot vasarā un sērfot. Un šobrīd pa lielam tieši tādu dzīvesveidu arī piekopju. Liktenis? Iespējams…” tā Jānis.

Foto: kadri kā no filmām – tā ir Jāņa ikdiena

Šrilankā atmests pagātnē

Ierodoties Šrilankā, viņš bijis nedaudz pārsteigts. “Šeit brīžiem ir sajūta, ka viss ir iestrēdzis starp 19. un 21. gadsimtu,” pārdomās dalās Jānis. Uz ielām braukā antīki auto un motocikli, cilvēki staigā tradicionālos tērpus, ceļa malā ganās govis.

“Tajā pat laikā ik pa brīdim kaut kur pamani kādu modernu telefonu, krāsainus motorollerus un citus plastmasas izstrādājumus. Bet tā pa īstam nav ne šis ne tas. Un tā laikam ir viena no Šrilankas burvīgākajām īpašībām – visu laiku sajūta, ka dzīvo tādā kā sirreālā brīnumzemē, kur no visa pa kripatiņai,” tā savu ikdienas bildi apraksta latvietis.

Līdzīgi ir arī ar cilvēkiem, kurus satiek ikdienā. “Cilvēki ir pārsvarā draudzīgi noskaņoti, bet arī saskarē ar vietējiem brīžiem rodas sajūta, ka runā ar cilvēku, kas dzīvo pāris gadsimtus senā pagātnē,” tā Jānis.

Nereti, dzīvojoties tur, viņš satiek arī pa kādam latvietim, ar kuru tad var parunāties dzimtajā valodā. “Gan pagājušajā sezonā, gan arī šosezon satieku latviešus, kas arvien biežāk sāk izvēlēties Šrilanku kā atvaļinājuma galamērķi. Daži brauc šurp atkārtoti, daži pirmo reizi. Bet vienmēr patīkami satikt kādu, ar ko pārmīt kādu vārdu latviski, jo lielāko daļu laika runāju krieviski vai angliski.”

Sērfo arī Latvijā

Tur sezona jau strauji tuvojas beigām, un arī Latvijā termometra stabiņš spītīgi, bet tomēr kāpj uz augšu, kas nozīmē, ka viņš drīz brauks mājās. “Vasaras mēnešos darbojos Pāvilostas sērfa klubā “Spinout”, kur kopā ar dibinātāju Dagni Brici vadām sērfa un vindsērfinga nodarbības,” savu ikdienu ieskicē viņš.

“Šobrīd esmu atteicies no vairākiem sporta veidiem, izklaidēm un citām manas agrākās dzīves sastāvdaļām, lai varētu maksimāli daudz laika pavadīt sērfojot vai ūdenī blakus kādam, kas to tikai apgūst,” atzīst Jānis. Tā kā, ja kādam ir vēl nepiepildīts sapnītis par kāpšanu uz sērfa dēļa, varbūt Jānis kādam no jums spēs to piepildīt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl