Kantē ziemu populāros Eiropas kūrortos

0 Komentāru
Kantē ziemu populāros Eiropas kūrortos
Foto: Flicr.com/TRAILSOURCE.COM

Lai arī Latvijā ziemas aktivitāšu cienītājiem ir visai plašas iespējas, tās nevar salīdzināt ar valstīm, kur patiešām ir lielie kalni. Kurp doties, cik tas maksā, ko ņemt vērā?

Uz lielajiem kalniem nedodas tikai pieredzes bagāti slēpotāji un snovbordisti vien, tāpēc nevajadzētu atteikties no idejas par braucienu uz kalniem vienīgi tāpēc, ka esi iesācēja. Pēc nedēļas, kas pavadīta kalnos, tavs progress būs tik liels kā pēc visas sezonas tepat Latvijā. Izvēloties par labu kādam kūrortam, svarīgi izpētīt trašu shēmu, pievēršot
uzmanību tam, cik daudz trašu ir katrā sarežģītības līmenī. Trašu grūtības jeb stāvuma pakāpe noteikta ar krāsām: zilā – iesācēju trase, sarkanā – vidējas sarežģītības trase, melnā – pieredzējušu braucēju trase, pista off – dabiskā seguma trase, kas ir marķēta, taču netiek līdzināta.

SHAPE ieteiktie kūrorti

SuperSki Dolomīti, Itālija

Esteres (slēpo 5 sezonas) spilgtākais ceļojums ir uz Itālijas Dolomītu kalniem. Izmantojām kalnu aktīvistu grupas piedāvājumu.  Tikām aizvesti uz kalnu kūrorta apartamentiem Campestrin ciematā, salīdzinoši tālu no pirmā pacēlāja Canazei ciematā, taču transports tika nodrošināts, kā arī varējām izvēlēties slēpošanas kūrorta bezmaksas autobusu, kas kursēja diezgan bieži. Jāpiemin izcilā ceļu tīrība. Lai cik daudz sniega būtu uzsnidzis, no rīta ceļš bija tīrs un nokaisīts. Itālijas Dolomīti palikuši atmiņā ar fantastiskajiem dabasskatiem, kā arī to, ka katra virsotne nedaudz atšķiras. Trases visiem sagatavotības līmeņiem – plašas un labi koptas. Šeit ir arī viena oficiālā pista off, kas noteikti patiks freeride jeb brīvā nobrauciena piekritējiem.

Ieteikums: pirkt pacēlāja biļeti, kas paredzēta vairākām ielejām. Vispopulārākais maršruts ir Sella Ronda aplis, kas savieno četrus slēpošanas kūrortus – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa un Arabba. Iegādājoties pacēlāja biļeti, pārliecinies, vai tā darbojas visām ielejām.

Ceļojuma kopējās izmaksas vienai personai, iekļaujot visus izdevumus, – ap 600 eiro.

Išgla, Austrija

Inese (slēpo 17 sezonas) iesaka Išglu, Austrijā. Trašu ir tik daudz, ka vienas dienas laikā nemaz nevar pagūt visas izbraukāt. To kopējais garums ir 238 km, šeit piedāvā 45 pacēlājus. Patīkama iespēja – šķērsot Šveices robežu un nokļūt Samnau ciematiņā, kurā var iegādāties kosmētiku, smaržas, pulksteņus un citus labumus par izdevīgajām tax free zonas cenām. Pēc šopinga ar divstāvīgu bānīti var pārcelties atpakaļ uz Austriju. Ēšana uz kalna ir samērā dārga, porcija siltā ēdiena maksā 15–20 eiro. Pacēlāja cena dienā – 49 eiro. Dzīvojām 8 km no Išglas, viesu mājā Kappl ciematiņā, kur divvietīgs numuriņš maksāja 65 eiro diennaktī. Ja ir vēlme apmesties kādā viesnīcā pie paša kūrorta, jāšķiras pat no 250 eiro diennaktī par numuriņu. Noteikti iesaku ņemt vērā, ka šeit ir stipra saule, tāpēc jālieto aizsargkrēms, lai saules apdegumu dēļ nebūtu jāatsakās no slavenajām après-ski* (tulkojumā – pēc slēpošanas) ballītēm, kas šeit ir tik jautras kā nevienā citā kūrortā.

Popova Šapka, Maķedonijas Republika

Ja kaut reizi dzīvē vēlies izbaudīt, ko nozīmē aizmirst par oficiālajām trasēm, Ilze (snovo 8 sezonas) iesaka doties uz Maķedonijas Republiku. Šeit piedāvā vienīgo freeride operāciju Eiropā – Eskimo freeride. Kalnā tevi uzved sniega traktors, kas aprīkots ar īpašu kabīni pasažieru pārvadāšanai. Visu dienu pavadīsi lielisku cilvēku kompānijā, brauksi tikai un vienīgi pa dabisko sniegu profesionālu gidu pavadībā. Katram braucējam izsniedz īpaši aprīkotu mugursomu ar drošības spilvenu, ja gadītos lavīnas draudi, kā arī piešķir raidītāju. Lavīnas šeit negadās bieži, taču drošība pirmajā vietā. Šis piedzīvojums noteikti ir tikai pieredzējušiem braucējiem, kam oficiālie slēpošanas kūrorti vairs
nesniedz vajadzīgo adrenalīna devu.

Operācija nav lēta. Cena par vienu dienu, iekļaujot transfēru, dzīvošanu, brokastis, pusdienas, vakariņas, – ap 200–250 eiro atkarībā no dienu skaita.

0 Komentāru