Izstaigā Jūrmalas dabas takas!

Pievienot komentāru
Izstaigā Jūrmalas dabas takas!
Foto: www.jurmala.lv

Kad klāt ir brīvdienas un ja vēl arī laiks ir labs, pilsētas mūrus der nomainīt pret veldzējošām pastaigām dabā.

Dabas skaistumu un relaksējošo spēku ir iespēja baudīt arī pavisam netālu no Rīgas. Jūrmalā ir ierīkotas vairākas dabas takas, kuras noteikti ir vērts izstaigāt.

Lielā Ķemeru tīreļa taka

Populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā ir Lielā Ķemeru tīreļa laipa. Tā ir būvēta no koka dēļiem, veidojot divus apļus, kas izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Līdz ar to ir iespēja izvēlēties tuvāko, “mazo” apli, vai iet visu 3 km maršrutu pilnībā. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis.

Foto: www.jurmala.lv

Foto: www.jurmala.lv

Uz laipu var nokļūt, braucot pa Rīgas – Ventspils šoseju. 45-tajā kilometrā, aiz pagrieziena uz Ķemeriem, apmēram pēc 100m pa pirmo asfaltēto ceļu griezieties pa kreisi, dodieties garām Ķemeru kapiem, cauri mežam, garām nelielu ēku grupiņai – ”Fazāniem”, līdz jūs sasniegsiet stāvvietu ar informācijas stendu. Tālāk dodieties pa iezīmēto maršrutu.

Ragakāpas dabas parks

Raga kāpa ir viena no augstākājām kāpām Latvijā – 18, 2 m. Dabas parka taku veido četras atsevišķas takas – Dabas skatu taka, Kukaiņu taka, Priežu taka un Augu taka. Šī dabas parka teritorija ir unikāla ar to, ka tajā ir sastopamas ļoti senas priežu audzes, kuru vecums sasniedz apmēram 340 gadus. Tāpat šeit mājo retas augu un putnu sugas.

Foto: www.jurmala.lv

Foto: www.jurmala.lv

Apmeklētāju ērtībam Ragakāpas dabas parkā ir ierīkotas skatu platformas, kāpnes, soliņi, informatīvas norādes un stendi.

Slokas ezera dabas taka un skatu tornis

Slokas ezera dabas taka ir daudzveidīga pastaigu taka ar pieciem dažādiem sporta elementiem. Takas loka maršruta garums ir 3,1 km, un tās sākums un beigas atrodas Slokas ezera krastā. Šeit novietots arī peldošs 7 metrus augsts skatu tornis, no kura labi pārskatāms viss ezers. Tornis ir ideāla vieta ūdensputnu vērošanai.

Foto:www.jurmala.lv

Foto:www.jurmala.lv

Pie takas ir ierīkots laukums automašīnu novietošanai un vieta piknikam.

Foto:www.jurmala.lv

Foto:www.jurmala.lv