Komentāri
Iestigšana tuksneša smiltīs un radiācija urāna raktuvēs – “Šķiršanās formulas” režisora ceļojums uz Namībiju
Foto: Uldis Cipsts

Decembra pirmajā pusē, pabeidzot montēt pēdējo pirmās sezonas sēriju, režisors Uldis Cipsts ķēra sievu pie rokas un devās uz Āfrikas vidieni meklēt piedzīvojumus. Piedāvājam nelielu ieskatu, kā viņam klājās Namībijā.

“Zeme ar fantastiski skaistu, cilvēka neskartu dabu, jo valstī, kuras platība ir divreiz lielāka nekā Spānijas, dzīvo mazāk cilvēku nekā Latvijā. Tur šobrīd ir vasara, un Namībija ir bijusī Vācijas kolonija, tā ka valstī ir tīrība, kārtība un labi ceļi,” savu atvaļinājuma galamērķi raksturo režisors, kurš ar sievu Diānu tur pavadīja divas nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pāris izbraukājuši daļu no valsts, katru dienu nobraucot aptuveni 300 kilometru. “Apskatījām dzīvnieku parkus ar savvaļas lauvām, degunradžiem, ziloņiem un vēl daudz ko, kā arī pasaulē slavenas sarkanās kāpas, vēsturisko dzīvesveidu saglabājušas ciltis un Atlantijas okeāna krastu.”

Foto

Nebija tādas vietas, kur viņi nakšņotu vairāk par vienu nakti. Lauku viesu mājas bija tīras, drošas, ļoti viesmīlīgas un ar labu pārtiku.

Spožākie momenti no ceļojuma ir vairāki. “Traks piedzīvojums bija redzēt pavisam tuvu savvaļas lauvas,” atceras Cipsts.

Kā jau tas šādos ceļojumos mēdz gadīties, neiztika arī bez starpgadījumiem. “Ar džipu iestrēgām tuksneša vidū smiltīs. Nācās laist no riepām gaisu laukā, lai varētu izkustēties.” Gribējuši arī tikt urāna raktuvēs, taču viņi netika laisti iekšā, jo bija noplūdusi… radiācija. “Arī Āfrikas cilšu viesmīlība ir ļoti uzteicama. Noteikti iesaku kādreiz uz turieni aizbraukt.”

Lasi vēl