Ieskaties! Skaistas Latvijas pludmales, kuras vērts apmeklēt

0 Komentāru
Ieskaties! Skaistas Latvijas pludmales, kuras vērts apmeklēt
Edijs Pālens / LETA

Šogad vasara mūs lutina ar izcili karstām dienām – tā vien gribas zvilnēt pie jūras un baudīt saulaino laiku. Tā kā Baltijas jūras piekrastes garums Latvijā stiepjas aptuveni 500 kilometru garumā – šeit ir daudz pludmaļu. Atliek vien izvēlēties savu mīļāko.

Esam apkopojuši pāris pludmales, kurās vērts iegriezties gan saules mīļiem, gan tiem, kam patīk doties garās pastaigās gar jūras krastu.

Baltā kāpa Saulkrastos

Šeit paveras skaits skats uz jūru kā dienā, tā saulrieta laikā un naktī. Iesakām šajā pludmalē ne tikai baudīt karstās vasaras dienas, bet izmantot iespēju un doties pastaigā pa Saulrieta taku, kas vijas no Baltās kāpas līdz Saulkrastu centram.

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Mērsrags

Attēlo no šīs vietas runā paši par sevi! Vakaros šeit skatam paveras burvīgs saulriets.

Veczemju klintis

Veczemju klintis tiek dēvētas par Vidzemes jūras krasta lepnumu. Un ne velti! Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē.

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Kolkasrags

Kolkasrags ir lielākais zemesrags Latvijā. Šeit Baltijas jūra sastopas ar Rīgas jūras līci. Ja vēl nav sanācis pabūt, ieplāno šo kā vienu no saviem brīvdienu galamērķiem. Būs tā vērts!

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Kaltenes akmeņainā pludmale

Kaltenes akmeņaino pludmali vērts apmeklēt jebkurā gadalaikā. Vasarā saule šeit skaisti atspīd lielos laukakmeņus, savukārt ziemā tos rotā stindzinošais ledus.

Lilastes pludmale

Ja tīko mierīgu atpūtu jūras krastā, var doties uz Lilasti – nokļūsi tur aptuveni 40 minūšu braucienā no Rīgas. Lilastes pludmale atrodas starp Carnikavu un Saulkrastiem. Laba vieta, kur uz dažām stundām izrauties no Rīgas.

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Mangaļsala

Šī ir pirmā Rīgas pilsētas daļa, ko šķērso visi jūras kuģi, ienākot Daugavā. Tieši no Mangaļsalas jūrā iestiepjas Mangaļsalas dambis jeb Austrumu mols. Tā garums ir 2240 metri  – lieliska vieta pastaigai. Sajutīsi īstenu vēju matos, bez tam – šeit izdosies uzņemt arī kādu lielisku bildi!

Foto: Emīls Desjatņikovs / F64

Liepājas Karaosta

Vasara, rudens, ziema vai pavasaris – šeit jūrā sakritušo fortu skats nepievils par skeptiskākos piedzīvojumu meklētājus. Ziemeļu forti atrodas pašā jūras krastā un ir tikai neliela daļa no iespaidīgās Liepājas fortifikācijas sistēmas.

Foto: Jānis Vecbrālis/ F64

Vakarbuļļu pludmale

Iecienīta pludmale gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu acīs. Turklāt pludmalē plīvo Zilais karogs, kas nozīmē – šī vieta atbilst augstiem vides aizsardzības un ilgtspējīgas saimniekošanas standartiem.

Foto: Dmitrijs Suļžics / F64

0 Komentāru