Komentāri
Iedvesmojoši FOTO: kā Samanta Tīna Kurzemi apceļoja
Samantas Privātais arhīvs

Populārā latviešu mūziķe Samanta Tīna kampaņas ”Latvija 4 nedēļas nogalēs” ietvaros devusies mini ceļojumā pa Kurzemi, kārtējo reizi pārliecinoties par mūsu pašu Latvijas skaistumu. Attēlus no ceļojuma Samanta piedāvā apskatīt arī Skaties.lv lasītājiem.

Kampaņas ”Latvija 4 nedēļas nogalēs” mērķis bija caur Latvijā zināmu cilvēku skatu punktu iepazīt Latvijas novadus, atklāt vēl neatklātos tūrisma objektus un iedvesmot arī citus jauniem ceļojumiem šajā vasarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar kampaņu, kas tapa, SIXT auto nomai sadarbojoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu, tās organizatori vēlējušies piedāvāt maršrutus Latvijas robežās, kurp doties, pat ja brīvas ir tikai divas dienas, lai aktivizētu vietējo tūrismu un aicinātu brīvdienās doties iepazīt Latviju.

Samanta, daudz nedomādama, piekritusi piedāvājumam doties uz Kurzemi, kas ir viņas kaimiņu reģions, jo pati dziedātāja ir no Zemgales.

Dziedātāja novērtējusi, ka ar divu dienu ceļojumu pietiek, lai izrautos no saspringtās ikdienas, izbaudītu kultūras un dabas bagātību visā tās krāšņumā. Šī ir bijusi viņas retā iespēja pazust no pilsētas drūzmas, ļauties dabas aicinājumam, baudīt kultūru, vēsturi, aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, ko piedāvā viens no zaļākajiem Latvijas reģioniem – Kurzeme.

Kā pirmā vieta, kur Samanta devās ar viņai piešķirto un pavisam jauno ”SEAT Leon” automobili Kurzemes virzienā, bija maizes ceptuve ”Lāči” Babītes pagastā. Tur Samanta ieturēja brokastis un novērtēja Latvijā ražotos māju labumus.

Lieliskā atmosfēra, par ko parūpējās pats ”Lāču” saimnieks Normunds Skauģis, Samantai atstājusi vissiltākās atmiņas – māksliniece spriež, ka tā ir vieta, kur noteikti jāiegriežas ikvienam, kurš uzskata sevi par kārtīgu latvieti.

Tālāk viņas dienas maršruts veda uz Meduspili, kura nodarbojas ar ceļojošo dravniecību. Meduspilī sezonas laikā no Latvijas mežiem uz pļavām vairākkārt tiek pārvietotas ap 300 bišu saimes, kas nodrošina, lai saimniecībā tiktu ievākts visgardākais un veselīgākais dabīgais kārums – zeltainais medutiņš. Šeit esot bijis interesanti izmēģināt roku dravniecībā, to māksliniece darījusi pirmo reizi.

Samanta pusdienoja vienā no gleznainākajiem upes Ventas krastiem – Skrundas muižā, kas ir viena no skaistākajām 19. gadsimta arhitektūras pērlēm Kurzemē. Šeit vienuviet saplūst lauku miers ar pilsētas šarmu. Samantai ļoti iepatikusies muižā esošā atmosfēra un skats pa logu, kamēr baudīts lieliskais ēdiens, kas bijis vairāk nekā izcils.

Pēc tam Samanta devās uz par rallija pilsētu dēvēto Liepāju, lai pirmajā elektrokartingu hallē Latvijā izbaudītu mazā autosporta garšu. ”Blueshock” kartingu hallē viņai pievienojās viens no labākajiem jaunajiem Latvijas rallija talantiem – LMT Autosporta Akadēmijas pilots, liepājnieks Mārtiņš Sesks, kurš dalījās pareizajās trajektorijās. Lai arī labs padoms nebija liegts, Samanta atzina, ka sporta veids nav viegls – esot vēl jāpraktizējas, lai sacenstos ar sportistiem.

Pēc aktīvas atpūtas dziedātāja viesojās visiem labi zināmajā Karostas cietumā, kur viņa pirms vairākiem gadiem bija pabijusi skolas laikā. Lai arī Samanta gaidīja lielo mocīšanu, šoreiz viņu Karostas darbinieki esot pažēlojuši, jo zinājuši par īpašā viesa ierašanos. Pēc Karostas apskates Samanta devās Ziemeļu fortu pazemes ejās, lai izpētītu Liepājas pazemes valstību.

Pēc neilgas pastaigas aukstumā Samanta devās sasildīties un ieturēties uz Liepājas restorānu ”MO”, kur, viņai par pārsteigumu, bija organizēta negaidīta satikšanās ar visā pasaulē zināmo latviešu basketbolistu Kristapu Porziņģi, kurš pavisam nesen atklātajā restorānā atpūtās draugu lokā. Samantas ”samērīšanās” ar Porziņģi jau sajūsminājusi Latviju – LASI ŠEIT!

Kad aizvadīta tik piedzīvojumiem un aktivitātēm bagāta diena, par izsmalcinātu atpūtu parūpējās elegantā viesnīca ”Promenāde”, Liepājas ostmalā. Viesnīcas recepcijā izveidotajā mākslas galerijā ir apskatāma viesnīcas personīgo mākslas darbu kolekcija, bet katrs viesu numurs šajā dizaina viesnīcā ir īpašs ar individuāli veidotu dizainu, kur skan patīkama mūzika un valda īpaša atmosfēra. Panorāma, kas paveras viesnīcas viesiem, drīzāk pielīdzināma sirreālai gleznai, kas ļauj izbaudīt citu – rāmi mierīgu Liepāju.

Nākamā diena Samantai sākās ar Liepājas apskati. Pastaiga gar pludmali, kas palīdz atmosties ne tikai ķermenim, bet arī prātam; pašu liepājnieku un pilsētas viesu iecienītais Liepājas uzraksts jūras krastā, iepriekšējā dienā satiktā Kristapa Porziņģa dāvinātais sporta laukums un Liepājas Trīssavienības baznīca, no kuras paveras brīnišķs skats uz Liepājas ostu un ļauj sajust īsto, vienīgo un patieso, tik ļoti izdaudzināto Liepājas vēja smaržu. Tās ir tikai dažas no vietām, kas Samantai ļāvušas iemīlēt pilsētu no visas sirds.

Kad Liepājas vēji sajusti, braucienā gar Jūrkalni un unikālajiem stāvkrastiem otrās dienas izskaņā Samantai tika piedāvāts iemācīties šķelt viļņus sērfojot vai doties izbraucienā ar SUP dēli Pāvilostā ”Spinout Surf Cafe”.

Samanta par labu lēma SUP dēļošanai, kas ir jauns, interesants brīvā laika pavadīšanas veids, kurš jau pāris gadus kļuvis populārs arī Latvijā. Lieliska vieta, kur pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, sajūtot dabas varenību un vietējo cilvēku viesmīlību.

Atpakaļceļā Samanta viesojās Riežupes smilšu alās, kuras atrodas Kuldīgas novada Rumbas pagastā. Samanta šo vietu nosaukusi par maģisku, bet tikšanos ar šīs vietas saimnieci par sen paredzētu. Alas ir pietiekami eksotisks tūrisma objekts ne tikai to neparasto labirintu, bet arī īpašās auras dēļ.

Vakarpusē Samanta uz īsu brīdi paviesojās vietā, kas latviešiem asociējas ar mazu daļiņu no Itālijas – Sabiles vīna kalnā. Tas ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas.

Pieredzētais brauciens divu dienu garumā Samantas vērtējumā bija gana saspringts, izzinošs un noteikti paplašināja esošos priekšstatus kā par apskates objektiem, tā Latvijas iedzīvotājiem kopumā. ”Mums ir tika daudz skaistu, vienreizēju, zināmu un ne tik zināmu vietu, ka divu dienu brauciens noteikti ir par īsu, lai atklātu visu.

Bet vienlaikus tas ir pietiekami, lai izrautos no saspringtās ikdienas un ar jaunu iedvesmu un sparu atgrieztos ikdienā,” emocijās dalās māksliniece.

Foto: Samantas ceļojums bildēs

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl