Komentāri
FOTO: maģiskas vietas Itālijā, uz kurieni tūroperatori tevi neaizvedīs
Foto: Agneta Niedra un Flickr

Itālija ir viena no tām valstīm, kur teju uz katra stūra iespējams atrast ko ievērības cienīgu. Paši itāļi pie tā jau tik ļoti pieraduši, ka daļu no vietām, kur mums aizrautos elpa, viņi nemaz nezina. Kurš gan nezina par Florenci, Venēciju un Veronu, bet vai esi ko dzirdējis par pieciem ciematiņiem klintīs Cinque Terre, mirstošo pilsētu Bagnoregio un karaļa vasaras rezidenci Reggia di Caserta? Velti!

Ja šovasar atvaļinājumā esi nolēmis doties uz Itāliju, noteikti ieplāno apmeklēt kādu no šīm vietām – nenožēlosi!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cinque Terre

Tie ir pieci maģiski piejūras ciematiņi –  Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola un Riomaggiore -, kas atrodas klintīs. Ciematiņu ēkas ir teju visās varavīksnes krāsās, kas ainavu padara vēl krāšņāku. Cinque Terre iekļauts UNESCO pasaules mantojumā, to ik dienas apmeklē virkne amerikāņu tūristu, tomēr paši eiropieši tur manāmi reti. Jo īpašāku to padara fakts, ka ciematiņi nav vis tikai tūrisma galamērķis, bet tajā patiešām dzīvo arī cilvēki.

Foto

Mirstošā pilsēta Bagnoregio

Uz šo neparasto ciematiņu iespējams nokļūt vien pa stāvu un šauru celiņu. Bagnoregio apdraud korozija, kā dēļ tā arī ieguvusi mirstošās pilsētas statusu. Ziemā ciematiņā dzīvo vien 12 cilvēki, tomēr vasarā to skaits mēdz sasniegt pat simtu.

Foto

Reggia di Caserta

Dienviditālijas pērle – Neapoles karaļa vasaras rezidence. To novērtējuši ne vien baroka mākslas cienītāji, bet arī UNESCO. Un ne velti – Reggia di Caserta ir lielākā karaliskā rezidence visā pasaulē. Ne vien pati ēka, bet arī tās parks! Ņem vērā, lai to kā pienākas aplūkotu, būs nepieciešama vesela diena.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl