FOTO: maģiskā poniju sala, kur mazo zirdziņu ir vairāk nekā cilvēku

1 komentārs
FOTO: maģiskā poniju sala, kur mazo zirdziņu ir vairāk nekā cilvēku
Pixabay / Flickr

Ja esi noguris pilnīgi no visa, ieskaitot cilvēkus, Fulas sala Skotijas piekrastē ir maģiska vieta, kurp doties, lai aizbēgtu no civilizācijas – uz salas dzīvo vien 30 cilvēku, bet par tās pamatiedzīvotājiem var uzskatīt ponijus – to te ir pusotrs tūkstotis.

Fula ir visattālākā no Lielbritānijai piederošajām Šetlandes salām. Miniatūros zirdziņus uz salas audzē jau kopš Bronzas laikmeta un tieši šeit arī ir cēlušies Šetlandes poniji, kurus mūsdienās plaši audzē visā pasaulē. Šai poniju šķirnei raksturīgs biezs kažoks, īsas kājas, un tie ir ārkārtīgi inteliģenti dzīvnieki. Mazie šetlandieši pat tiek trenēti suņu vietā kā pavadoņi.

Fulas salas daba ir paskarba, bet vienlaikus šeit paveras pasakaini skati – elpu aizraujošas klintis, kuras apskalo Atlantijas okeāns, un zaļas, leknas ielejas. No civilizācijas nogurušajiem šī ir ideāli piemērota vieta, jo, dodoties pastaigā, ir daudz lielāka iespēja sastapt kādu poniju, aitu vai pingvīnveidīgo amizanto Atlantijas tuklīti, nevis cilvēku – uz salas dzīvo vien 30 cilvēki, toties poniju ir pusotrs tūkstotis.

Foto: Fulas salas poniji