3 komentāri
FOTO: Latviešu meitene testē maģisko Harija Potera pasauli Līvsdenā
Privātais arhīvs

Vasaras vidū uz Londonu bija devusies dziedātāja un TV6 jūlija meitene Krista Klentaka. Ceļojumu jo īpašu padarīja Harija Potera filmām veltītās izstādes apmeklējums Līvsdenā, kas ir vien 15 minūšu braucienā no Lielbritānijas galvaspilsētas.

Būdama Harija Potera grāmatu un filmu cienītāja, Krista jau otro gadu pēc kārtas apmeklēja plaši pazīstamās kompānijas ”Warner Brothers” filmu studiju Līvsdenā, kur tika filmētas visas astoņas Harija Potera filmas.

”Izstādē ir izlikti teju visi filmu rekvizīti – burvju tērpi, parūkas, telpas, Dumidora kabinets, kalambola stīpas, hagrida namiņš, vīzliju virtuve, maģiskie dzīvnieki, diagonaleja, lielā Cūkkārpas zāle, grifidora koptelpa, Dērsliju māja, Cūkkārpas ekspresis un pat aizliegtais mežs ar baisajiem zirnekļiem un švītknābi.

Turklāt izstāde visu laiku mainās. Kompānija ir padomājusi, lai cilvēki brauktu atkal un atkal, jo vienmēr būs kaut kas jauns, ko fani vēl nebūs redzējuši,” portālam Skaties.lv stāsta Krista.

Tāpat studija piedāvā izmēģināt “braucienu uz slotaskāta” uz zaļā ekrāna fona un saņemt video, kurā Harija Potera cienītājs iemūžināts lidojam “pāri Londonai”.

”Pabijām Hagrida mājā. Šī atrakcija ir jauna, tā rada ilūziju, ka esi tik liels kā milzis Hagrids vai tik mazs kā normāls cilvēks. Vēl var izmēģināt buršanos tehniku ar zizli, kā arī kustēties ekrāna priekšā, kur tavas kustības atdarina mazais, burvīgais elfs Dobijs.

Citreiz studijā ierodas arī īstie aktieri, filmas veidotāji vai filmu varoņu mājdzīvnieki, bet tas bieži vien netiek publiskots, bet tiek pasniegts kā pārsteigums. Jāpiebilst arī tas, ka studijā ir dažādi speciāli pasākumi, piemēram, īsta Harija Potera Ziemassvētku balle lielajā hallē.

Izstāde kopumā ir ļoti maģiska, jo ir lieliska sajūta atrasties tur, kur tapa visu laiku veiksmīgākā un ienesīgākā filmu sērija, kas ir manas bērnības svarīga sastāvdaļa,” gandarīta par izstādes apmeklējumu ir Krista.

Apskatāmās teritorijas vidū ir kafejnīca, kas piedāvā nobaudīt sviestalu un sviestalus saldējumu. Ne mazsvarīgs fakts: teritorijā ļauts ienest arī savu ēdienu, ko nobaudīt īpaši ierīkotā piknika vietā.

Foto: Privātais arhīvs

Pēc izstādes suvenīru veikaliņā ir iespējams nopirkt filmās redzētos saldumus, šalles, džemperus, kalambola bumas, grāmatas, spēles un dažādus tematiskos nieciņus.

”Jāņem vērā, ka var nepietikt pat ar sešām stundām, lai visu kārtīgi apskatītu, tāpēc turp jādodas agri no rīta. Biļetes ir jārezervē divus mēnešus iepriekš, un tās cena vienam pieaugušajam ir 39 mārciņas,” padomu Harija Potera faniem sniedz Krista.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl