Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

1 komentārs
FOTO: “Divi vien uz visa kalna!” – latviešu pāris iekaro pasaulē augstāko vulkānu!
Foto: Kristīne Liepiņa un Kristaps Liepiņš (www.vx.lv)

Daudziem piektdiena, 16. decembris, iezīmējās ar kārtējās nedēļas beigām, bet diviem latviešiem ar ko pavisam īpašu – Kristaps un Kristīne Liepiņi pieveica vairāk nekā 6,8 tūkstošu metru augsto Ojos del Salado vulkāna virsotni Čīlē.

Tā ir  otrā augstākā virsotne visā Dienvidamerikas kontinentā, kā arī pasaules augstākais vulkāns. “Esam pacēluši mūsu augstuma cipariņu līdz 6893 metriem! Ojos del Salado Atakamas augstkalnu tuksnesī,” savā “Facebook” profilā raksta Kristaps Liepiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Gandrīz “septiņtūkstošnieks”. Paši. Divi vien uz visa kalna. Vakar no rīta abi stāvējām virsotnē… Kāpiens nebija viegls – ļoti liels aukstums un vējš ap 100 km/stundā. Ar visām četrām jakām “vilka” cauri.”

Foto: pasaulē augstākā vulkāna iekarošanas stāsts

Kristaps īpaši vēlas uzteikt savu sievu Kristīni, kura šogad spējusi uzkāpt gan kilometrīgu 6c+ (Jabal Misht klinšu siena Omānā), gan 6000c+. “Tagad dažas dienas atpūta pirms ekspedīcijas otrās daļas.”

Sazinājos ar Kristapu, kurš pašlaik atrodas Čīles galvaspilsētā Santjago, lai apjautātos par pašu kāpienu, kā arī kāds ir tālākais plāns. “Kāpiens ilga veselu nedēļu ar visiem aklimatizācijas “izgājieniem”,” komentē alpīnists. Tālāk pāris dosies uz citu valsts galu. “Atakamas augstkalnu tuksnesis ir uz ziemeļiem no Santjago, bet mēs brauksim lejā uz Čīles dienvidiem.” Arī tur ir plānots kāpt kalnos, bet pagaidām abi pelnīti atpūšas pēc grūtā kāpiena.

Kristaps saka lielu paldies visiem viņu draugiem un atbalstītājiem – “Sportland”, “The North Face”, “Suunto Latvija” “Baltic Wild”, “Mēness Aptiekai”, “Sony” un “Zib”!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl