FOTO: četri draugi, Kolkasrags un ziemeļblāzma

1 komentārs
FOTO: četri draugi, Kolkasrags un ziemeļblāzma
Foto: Mārtiņš Plūme

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā dažviet bija vērojama viena no acij baudāmākajām dabas parādībām – ziemeļblāzma. To kopā ar draugiem iemūžināt devās fotogrāfs Mārtiņš Plūme.

Mārtiņš sestdienas vēlā vakarā saņem ziņu no draugiem, ka jābrauc piedzīvojumos – būšot redzama ziemeļblāzma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Paskatos ārā pa logu, līst lietus, +5 grādi un vējš ap 15 m/s. Sapratu, ka nebraukšu. Bet tad padomāju, ka jāklausa sajūtām, kuras tā vien velk ārā no mājām! Sakrāmēju somu, sasmērēju dažas maizītes un esmu atvērts nakts ekspedīcijai!” stāsta fotogrāfs.

Ap plkst. 23.30 četri pozitīvi noskaņoti ziemeļblāzmas mednieki izbrauca Engures virzienā. “Visu ceļu lija lietus. Prognoze sola, ka no Kurzemes naktī sāks skaidroties, bet vējš gan nerimsies,” atceras Mārtiņš.

Viņi ielēja auto benzīnu un izvēlētās pilsētas vietā nolemj doties uz Kolkasragu, kur no plkst. 1.00 naktī jābūt skaidrām debesīm!

“Ap plkst. 2.00 naktī esam mūsu mērķī, un pamalē virs jūras debesis tiešām mazliet iekrāsojušās zaļganā un violetā tonī! Ziemeļblāzma Latvijā manāma diezgan bieži, bet ar to ir kā ar bitēm. Ja ziemeļblāzmas stiprumu sola KP6, tad ir vērts braukt skatīties. Lielākoties ar aci to saskatīt grūti, bet fotoaparāts tumsā redz daudz vairāk,” zina stāstīt viņš.

Foto: sestdien Latvijā bija vērojama brīnišķīga ziemeļblāzma

TOP komentāri

  • Laila Gedvarde
    +5 +5 0

    Laila Gedvarde

    Cik labi,ka ir tādi draugi,ar kuriem var būt uz viena viļņa...pasakaini foto....jūtos kā pati redzējusi.Paldies!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl