FOTO: četri draugi, Kolkasrags un ziemeļblāzma

1 komentārs
FOTO: četri draugi, Kolkasrags un ziemeļblāzma
Foto: Mārtiņš Plūme

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā dažviet bija vērojama viena no acij baudāmākajām dabas parādībām – ziemeļblāzma. To kopā ar draugiem iemūžināt devās fotogrāfs Mārtiņš Plūme.

Mārtiņš sestdienas vēlā vakarā saņem ziņu no draugiem, ka jābrauc piedzīvojumos – būšot redzama ziemeļblāzma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Paskatos ārā pa logu, līst lietus, +5 grādi un vējš ap 15 m/s. Sapratu, ka nebraukšu. Bet tad padomāju, ka jāklausa sajūtām, kuras tā vien velk ārā no mājām! Sakrāmēju somu, sasmērēju dažas maizītes un esmu atvērts nakts ekspedīcijai!” stāsta fotogrāfs.

Ap plkst. 23.30 četri pozitīvi noskaņoti ziemeļblāzmas mednieki izbrauca Engures virzienā. “Visu ceļu lija lietus. Prognoze sola, ka no Kurzemes naktī sāks skaidroties, bet vējš gan nerimsies,” atceras Mārtiņš.

Viņi ielēja auto benzīnu un izvēlētās pilsētas vietā nolemj doties uz Kolkasragu, kur no plkst. 1.00 naktī jābūt skaidrām debesīm!

“Ap plkst. 2.00 naktī esam mūsu mērķī, un pamalē virs jūras debesis tiešām mazliet iekrāsojušās zaļganā un violetā tonī! Ziemeļblāzma Latvijā manāma diezgan bieži, bet ar to ir kā ar bitēm. Ja ziemeļblāzmas stiprumu sola KP6, tad ir vērts braukt skatīties. Lielākoties ar aci to saskatīt grūti, bet fotoaparāts tumsā redz daudz vairāk,” zina stāstīt viņš.

Foto: sestdien Latvijā bija vērojama brīnišķīga ziemeļblāzma

TOP komentāri

  • Laila Gedvarde
    +5 +5 0

    Laila Gedvarde

    Cik labi,ka ir tādi draugi,ar kuriem var būt uz viena viļņa...pasakaini foto....jūtos kā pati redzējusi.Paldies!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl