3 komentāri

Ainažu Ziemeļu mols ir vieta, kur saule riet tieši mola galā. Patlaban tur jūra atkāpusies apmēram 250 metrus no ierastās līnijas, atsedzot lielisku pludmali, akmeņus un neparastu randu pļavu ainavu. Fantastisko skatu pasakainā video no putna lidojuma iemūžinājusi dabas mīļotāja Zaiga Kaire.

Ainažu mols ir vairāk nekā puskilometru garš, un tas sastāv no laukakmeņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā vēstīts “Facebook” lapā “Uzzini, iepazīsti”, Ainažu mola būve pamatā saistīta ar šaursliežu dzelzceļa atzarojuma ierīkošanu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai padarītu ērtāku kuģu kravu izkraušanu – tas bija dzelzceļa atzars no Smiltenes-Valmieras-Ainažu šaursliežu dzelzceļa līnijas Ainažu stacijas.

Dambja būvi iesāka 1912. gadā, taču būvdarbus pārtrauca Pirmais pasaules karš, kura laikā Ainažu osta kā stratēģiski nozīmīgs objekts stipri cieta.

1915. gadā tika pavēlēts no dambja noņemt un aizvest sliedes. Kara laikā tika izpostīta arī pagaidu piestātne dambja galā un dambī tika izspridzināti divi lieli robi. 78% viļņlauža virsūdens daļas bija pilnīgi iznīcināta, pārējā daļa – stipri bojāta.

Ulmaņlaikā dzelzceļa darbība bija ļoti aktīva, tomēr agrākais dzīvīgums te nav atgriezies.

Ainažu Ziemeļu mols ir kā “Lielais Latvijas mūris” – tā garums krastā ir 361 metri un 482 metri līcī, un tas ir robežpunkts ar Igauniju.

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja vietējie iedzīvotāji, jūras atkāpšanos ietekmē Austrumu vēji.

Foto: Ainažu mols šobrīd un citos gadalaikos

Video

Ainažos ir daudz apskates vērtu objektu, tāpat arī netālu esošajā Salacgrīvas novadā.

Tevi aizrauj ceļošana? Kā latvietes kājām devās uz Igauniju, piestājot arī Ainažos, lasi šeit!

TOP komentāri

 • ojārs
 • Kaspars
  +1 +1 0

  Kaspars

  Skaisti! Vismaz nedaudz var iztēloties kā būtu sadzīvot ar paisumie-bēgumiem!
 • Dzintra
  +1 +1 0

  Dzintra

  Tiešām fantastisks skats,redzēju savām acīm,jo 13.maijā biju Ainažos.Kas līdzīgs bija skatāms pagājušogad oktobra beigās,tad Ziemeļu molam vispār varēja apiet apkārt pa sauszemi un uzkāpt uz tā no jūras puses...Bet vispār Ainaži kombinācijā ar jūru ir skaisti jebkurā gadalaikā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl