Ekskluzīvi FOTO no pasaulē lielākā Šmakovkas muzeja

11 komentāri
Ekskluzīvi FOTO no pasaulē lielākā Šmakovkas muzeja
Foto: SIA Reklāmas aģentūra Bulterjers

2016. gada tūrisma sezonas jaunums – Šmakovkas muzejs, kura atklāšana notiks jau pavisam drīz – pavasarī. Iespējams, ka tas varētu notikt jau martā.

Jaunais muzejs tiks izvietots Daugavpils Vienības namā, Rīgas ielā 22A, un tas pasaules mērogā noteikti būs lielākais un modernākais Šmakovkas muzejs, kur trijās zālēs būs izvietota visaptveroša ekspozīcija, kas dos ieskatu arī Latgales un Daugavpils vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Muzeja apmeklētājus gaida mūsdienīgs un atraktīvs stāsts par Latgalē senāko, daudzu gadsimtu ritējumā izkopto alkoholisko dzērienu šmakovku, kas ir neatņemama kulinārā mantojuma sastāvdaļa.

”Šmakovkas muzeja mērķis ir parādīt, kā gadu simteņu laikā attīstījusies Latgales alkoholiskā dzēriena šmakovkas gatavošana. Muzeja ekspozīcija ir sadalīta trīs posmos. Pirmajā ekspozīcijas daļā ietverta arī Latgales vēsture un īss Daugavpils vēstures apskats. Tam seko informācija par pašu dzērienu, informācija par alkohola kaitīgumu. Trešajā ekspozīcijas daļā apskatāmi aparāti, kuros dzēriens tika ražots,” portālam Skaties.lv pastāstīja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Ilona Maksimčika.

Foto

Muzejā varēs aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Apmeklētājiem būs pieejami audiogidi, ekskursijas un degustācijas, kā arī suvenīri.

Tomēr jāņem vērā, – nepilngadīgām personām bez pilngadīga pavadoņa muzeju nebūs iespējams apmeklēt. ”Ja nepilngadīga persona atnāks ar vecākiem, tad mēs ļausim ieiet, tā ir vecāku atbildība. Skolēnu grupas mums šobrīd nav paredzētas,” vecuma cenzu muzeja apmeklētājiem skaidro Maksimčika. Arī muzeja paredzētās degustācijas būs tikai pieaugušajiem.

Kā uzsver muzeja pārstāvji, šmakovka ir viena no Latgales pērlēm, dzēriens, kura izcelsme meklējama gadsimtiem senā vēsturē. Lai veidotu priekšstatu par šmakovkas izcelsmi un veidošanos, jāskata kopējā Latgales vēsture, uzmanību vēršot uz būtiskākajiem vēsturiskajiem faktiem, protams, visa pamatā bija konkrētajam laika posmam raksturīgas iezīmes – gan politiskās, kā arī ekonomiskās un sociālās. Šmakovkas pirmsākumi varētu būt meklējami jau 12.-13. gadsimtā.

TOP komentāri

 • Elīna
  +2 +2 0

  Elīna

  Izskatās, ka Daugavpilī būs vēl viena iespaidīga vieta, ko apmeklēt. Pēc bildēm šķiet ļoti intriģējoši. Malači!
 • tūdaliņš
 • Dōrte Jōņam
  +1 +1 0

  Dōrte Jōņam

  Brauc iz Angleju! 1)Neviens nereklamē kā nacionālo lepnumu, 2)tā var būt gan smirdīga, gan smaržīga- kā desa, siers u.c.3)audz aspekts -par kaitīgumu, 4) kā attīstījušās tehnoloģijas gadsimtu gaitā, jo tās attīstās visās nozarēs, arī laikos. Nedzar, tav neviens nelies rīklē!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl